Հոկտեմբերի 31-ին «Նովոստի-Արմենիա»-ի գրասենյակում կանցկացվի «Workshop Facebook-ից» տեսասեմինար՝ նվիրված սոցիալական ցանցերում զանգվածային լրատվամիջոցների ինտեգրման հարցերին և այն հնարավորություններին, որոնք Facebook-ը բացում է մեդիա-ընկերությունների համար: Այս մասին տեղեկացնում են «Նովոստի-Արմենիա»-ից։
Զեկուցողներն են՝ Ռուսաստանում Facebook-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Եկատերինա Սկորոբոգատովան, Ռուսաստանում,Լեհաստանում, Կորեայում և Արևելյան Եվրոպայում Facebook-ի միջազգային զարգացման մենեջեր Անժելա Ցեն: Զեկուցողները տեղեկություններ կներկայացնեն այն մասին, թե ինչպես է Facebook-ի օգնությամբ ձևափոխվում հաղորդակցությունը մարդկանց միջև, ինչպես են մարդիկ օգտագործում մեդիա-կոնտենտը, առաջարկում այն իրենց ընկերներին և կիսում ամենատարբեր տեղեկություններն իրենց մասին։
«F8 համաժողովում մենք Facebook-ի հարթակում մի շարք կարևոր փոփոխություններ ենք ներկայացրել։ Այս սեմինարի շրջանակներում մենք կպատմենք, թե ինչը և ինչու է փոխվել, ինչպես կարող են դրա հետ աշխատել մեդիան և գործընկերները», – ասում է Անժելա Ցեն:
Սեմինարը կանցկացվի ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով։ Սեմինարն անվճար է: Տեղերը սահմանափակ են, մասնակցելու համար անհրաժեշտ է դիմել «Նովոստի-Արմենիա»-ի գրասենյակ։
Սեմինարը նաև օնլայն կհեռարձակվի «ՌԻԱ Նովոստիի» 70-ամյակին նվիրված կայքում՝ Ria.ru/ria70 և Facebook-ում «ՌԻԱ Նովոստիի» ալիքով:

31 октября в Ереване будет проведен видео-семинар “Workshop от Facebook”, посвященный вопросам интеграции средств массовой информации в социальные сети и возможностям, которые открывает Facebook для медиа-компаний.
Основные докладчики: официальный представитель Facebook в России Екатерина Скоробогатова; менеджер по международному развитию Facebook в России, Польше, Корее и Восточной Европе Анжела Це.
В докладах будут представлены сведения о том, как с помощью Facebook трансформируются коммуникации между людьми, как пользователи потребляют медиа-контент, рекомендуют его своим друзьям и делятся самыми разными сведениями о себе, начиная от мелочей и заканчивая крупными событиями.
“На конференции F8 мы представили ряд важных изменений на платформе Facebook. В рамках этого семинара мы расскажем, что и почему изменилось, и как с этим можно работать российским медиа и партнерам”,- сказала Анжела Це.
Язык семинара: русский и английский (с синхронным переводом). Семинар бесплатный. Места ограничены. По вопросам участия в семинаре “Новости-Армения”.
В рамках обучающего семинара с представителями Facebook запланированы видеомосты с Москвой, Санкт-Петербургом, Киевом, Астаной, Тбилиси, Кишиневом, Ереваном, Томском. Предполагается онлайн трансляция семинара на сайте, посвященном 70-летию агентства РИА Новости, и на канале РИА Новости в социальной сети Facebook.