Հոկտեմբերի 29-ին «Մեդիամաքս» լրատվական գործակալության գրասենյակում «Երևանյան վեբ-հանդիպումներ» նախագծի շրջանակներում վարպետության դաս կվարի ռուսաստանյան ինտերնետի «կնքահայրերից» մեկը` Անտոն Նոսիկը:
Դասի ընթացքում նա կխոսի օնլայն լրատվամիջոցների պատմության և առաքելության մասին, կանդրադառնա սկսնակ նախագծերի (start-up) խնդիրներին ու հեռանկարներին: Անտոն Նոսիկը ստեղծել է այնպիսի հայտնի լրատվական կայքեր, ինչպիսիք են Lenta.ru-ն, Gazeta.ru-ն, Vesti.ru-ն, Newsru.com-ը: Մուտքն ազատ է:
Երևանյան վեբ հանդիպումներ 2011 (Yerevan Web Meetings) նախաձեռնողներն է «Մեդիամաքսը»՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հովանավորությամբ։ Նախագծի նպատակն է Հայաստանում ներկայացնել ցանցային բովանդակության ստեղծման և առաջխաղացման արտասահմանյան փորձը:

29 октября в информационного агентства “Медиамакс” в рамках проекта “Ереванские веб-встречи” проведет мастер-класс один из “крестных отцов” российского Интернета Антон Носик.
В ходе мастер-класса он расскажет об истории и назначении онлайн-СМИ, затронет проблемы новых разработок (start-up) и их авторов. Антон Носик создал такие информационные сайты, как Lenta.ru, Gazeta.ru, Vesti.ru, Newsru.com.
Каждую субботу иностранные специалисты Интернета будут проводить мастер-классы. Уроки мастерства будут бесплатными, открытыми для освещения и пройдут в неформальной обстановке. В рамках проекта первый председатель Wikimedia Germany Себастьян Молески и бывший главный коммерческий директор компании Rambler Internet Holding, основатель и акционер портала ivi.ru Анна Знаменская провели мастер-классы.