Նոյեմբերի 1-ին «Նարեկացի» արվեստի միությունում տեղի է ունենալու Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան գյուղի երեխաների «Կիզակետում» խորագրով լուսանկարչական աշխատանքների ցուցահանդեսը:
«Կիզակետում»-ը լուսանկարչական նախագիծ է, որն իրականացվել է 2011թ. ամռանն ու աշնանը Մյասնիկյան գյուղում: Չորս ամիսների ընթացքում 7-ից 17 տարեկան երեխաները, ստանալով թվային ֆոտոխցիկներ, բացահայտեցին իրենց շրջապատող աշխարհը լուսանկարների միջոցով: Ցուցահանդեսին ներկայացվելու են ծրագրին մասնակցած երեխաների լավագույն աշխատանքները:
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի աջակցությամբ` «Կիզակետում» նախագիծը մշակել, համակարգել և իրականացրել է Օկսանա Միրզոյանը:
Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի աշխատանքի առանցքում գյուղական համայնքների երեխաների համար լուսավոր ապագայի կառուցումն է` նրանց համար բարելավված կրթություն, առողջապահություն, քաղաքացիական ակտիվ կյանք ու տնտեսական բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու նպատակով: Հիմնադրամի ծրագրերն ապահովում են աճի ու առաջընթացի մնայուն հնարավորություններ: Մոտեցումը համալիր է ու համապարփակ. ստեղծվում է առողջ ու աշխույժ միջավայր, որտեղ բոլոր երեխաներն ունեն լիարժեք ինքնադրսևորվելու հնարավորություն և կերտելու իրենց ապագան: Հիմնադրամն իր ծրագրերն իրականացնում է 2004 թ-ից` Բաղրամյանի և Թալինի շրջանների շուրջ մեկ տասնյակ գյուղերում:

1 ноября в Союзе искусств “Нарекаци” состоится выставка фоторабот “Кизакетум” детей деревни Мясникян Армавирской области Армении.
“Кизакетум” – фотопроект, который был реализован летом и осенью 2011 года в деревне Мясникян. В течение четырех месяцев дети в возрасте от 7 до 17 лет, получив цифровые фотоаппараты, отображали окружающий их мир посредством фотографии. На выставке будут представлены лучшие работы, участвовавшие в проекте.
При содействии фонда “Дети Армении” проект “Кизакетум” разработала, систематизировала и реализовала Оксана Мирзоян.
Основной целью работы фонда “Дети Армении” является предоставление возможности перспективного будущего для детей сельских общин, лучшего образования, здравоохранения, активной гражданской жизни и экономически благоприятных условий для творчества. Программы фонда обеспечивают стабильные возможности для развития и совершенствования. Ведется комплексный подход, создается здоровая и активная атмосфера, в которой все дети имеют равные возможности для самореализации и планирования своего будущего. Фонд реализует свои программы с 2004 года примерно в десятке деревень в районах Талин и Баграмян Армавирской области.