Երևանի քաղաքապետարանում ամփոփվել են Ռուսաստանի «Նոր անուններ» միջտարածաշրջանային բարեգործական հասարակական հիմնադրամի լսումների արդյունքները: Լսումներն իրականացվել են նոյեմբերի 1-3-ը, որին մասնակցել են քաղաքապետարանի ենթակայության երաժշտական և արվեստի 25 դպրոցների 10-ից 18 տարեկան 25 պատանի երաժիշտներ: Մոսկվայի տանը կայացած եզրափակիչ համերգի և լսումների արդյունքում լավագույնը ճանաչված վեց մասնակիցներ պարգևատրվել են դիպլոմներով և միանվագ կրթաթոշակով, ինչը հնարավորություն կտա պատանի երաժիշտներին մեկնել ՌԴ և վարպետության դասեր ստանալ լավագույն մասնագետներից:
Կարևորելով ԱՊՀ երկրների միջև մշակութային հաղորդակցության անհրաժեշտությունը, Էդուարդ Բարզովը նշել է, որ հիմնադրամը շահագրգիռ է նմանատիպ միջոցառումների անցկացմամբ և, հնարավորության դեպքում, դրանք կկազմակերպվեն ավելի հաճախակի:
Լսումներն իրականացել են Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Տարոն Մարգարյանի աջակցությամբ, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի վարչության և Ռուսաստանի Դաշնության «Նոր անուններ» միջտարածաշրջանային բարեգործական հասարակական հիմնադրամի հետ համատեղ:

В мэрии Еревана подведены итоги слушаний Российского межрегионального благотворительного общественного фонда “Новые имена”. Слушания проходили с 1 по 3 ноября, в них приняли участие 25 юных музыкантов в возрасте от 10 до 18 лет из 25 музыкальных школ, находящихся под ведомством мэрии Еревана.
В результате финального концерта и слушаний, организованных в Доме Москвы в Ереване, 6 участников, признанных лучшими, были награждены дипломами и стипендиями, это позволит музыкантам поехать в Россию и принять участие в мастер-классах, проводимых лучшими российскими профессионалами.
Слушания организованы при содействии первого вице-мэра Еревана, и. о. мэра Тарона Маркаряна совместно с Управлением по культуре мэрии Еревана и Российским межрегиональным благотворительным общественным фондом “Новые имена”.