LinkedIn պրոֆեսիոնալների սոցիալական ցանցն այժմ ունի 131 միլիոն օգտագործող և ավելի քան միլիոն խմբեր։ Այս մասին հայտնել է LinkedIn-ի գլխավոր տնօրեն Ջեֆ Ուեյները, ներկայացնելով ֆինանսական հաշվետվությունը, գրում է Mashable-ը։
Ըստ Ուեյների, ավելի քանի 15 միլիոն մարդ միացել է գործարար ցանցին 2011-ի երրորդ եռամսյակում, ինչը համեմատած նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի հետ 63% աճ է։
Եվ այդ օգտագործողների մեծամասնությունը այցելում է ցանց բջջայինից։ Ջեֆ Ուեյների խոսքով, բջջային էջերի դիտումները նույնպես աճել են և LinkedIn-ին այցելողների 13%-ը այցելում է կայք հենց բջջային տարբերակից։
Ավելի շատ օգտագործվող է դարձել նաև LinkedIn-ի կիսելու (Share) կոճակը։ Այն տեղադրված է 180 000 կայքերում։ Մոտ 40 000 նախագծողներ օգտագործում են LinkedIn-ի API-ին։
Դե իսկ ֆինանսական տեսանկյունից, ընկերությունը երրորդ եռամսյակում ունեցել է մոտ 139 միլիոն դոլարի եկամուտ։ Չնայած ընկերության գրանցած աճի ցուցանիշներին, այնուամենայնիվ, ընկերության բաժնետոմսերի արժեքը նվազել է 9%-ով։

Социальная сеть профессионалов LinkedIn в настоящее время насчитывает 131 миллион пользователей и более миллиона групп. Об этом заявил во время представления финансового отчета компании генеральный директор LinkedIn Джефф Уэйнер, пишет Mashable.
По словам Уэйнера, более 15 миллионов пользователей подсоединились к сети во втором квартале 2011 года, что на 63% больше по сравнению с тем же периодом прошлого года.
Большинство пользователей, по словам Джеффа Уэйнера, посещают сеть посредством мобильных программ.
Больше стали пользоваться функцией Share (делиться). Она помещена в более чем 180 000 сайтах. Около 40 000 разработчиков пользуются функцией API от LinkedIn.
А с финансовой точки зрения компания во втором квартале этого года зарегистрировала прибыль в размере 139 миллионов долларов. Несмотря на рост прибыли, акции компании упали в цене на 9%.