Վահագնի թաղամասն ամեն տարի նոյեմբեր ամսին կազմակերպում է բարեգործական մրցավազք բոլոր նրանց համար, ովքեր կարևորում են առողջ ապրելակերպը:
Միջոցառումն ունի 2 հիմնական նպատակ`առողջ ապրելակերպի խրախուսումն Հայաստանում` «Վազել հանուն քո կյանքի» կարգախոսով, իսկ երկրորդ նպատակը`բարեգործությունն է:
Միջոցառման արդյունքում ստացված շահույթը` ինչպես նախորդ տարիներ, այս տարի ևս կտրամադրվի մանկատներին Նոր Տարվա կապակցությամբ երեխաներին նվերներ գնելու համար:
Հրավիրվածների ցանկում են ԱՄՆ դեսպանը, «Հազարամյակի մարտահրավերներ» ծրագրի ղեկավարը և այլ միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ:

4 Ноябрь 2011 - 10:14 AMT
Каждый год в ноябре в жилом комплексе ''Ваагни'' проходит соревнование по бегу, в котором примут участие все, для кого важен здоровый образ жизни.
Соревнование, которое на этот раз пройдет 5 ноября под названием “Беги ради своей жизни”, имеет благотворительную цель и вся сумма, как и в прошлом году, будет представлена детским домам, и посвящена американскому празднику Благодарения.
В этом году примут участие 150 гостей и столько же участников. Будут присутствовать посол США в Армении Джон Хефферн, руководитель программы “Вызовы тысячелетия” и другие представители международных организаций, PanARMENIAN.Net передали организаторы турнира.