Այսօր լրացավ Օրանժ Արմենիա ընկերության Հայաստանյան շուկայում գործելու 2 տարին: Ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտնեց, որ Օրանժն այսօր ունի 600 000 ակտիվ բաժանորդ, որից 70 000-ը լայնաշերտ շարժական ինտերնետի բաժանորդ:
«Օրանժը Հայաստանի բնակչության համար դարձավ նոր այլընտրանք: Այժմյան լայնաշերտ ինտերնետի օգտագործողներին անհնար է համեմատել երկու տարվա վաղեմության օգտագործողների հետ: Մեր 3G+ ցանցը ծածկում է Հայաստանի տարածքի 95%-ից ավելին և հասանելի է հեռավոր գյուղական համայնքներում: Մենք հեղափոխություն կատարեցին նաև ձայնային բաժանորդների շուկայում `կիրառելով եվրոպական շուկայի փորձը` ամսական բաժանորդագրությունները»,-ասաց Բրունո Դյութուան:
Նրա խոսքով, ընկերությունն ամսական ունենում է 1.3 միլիարդ դրամի հասույթ: Երկու տարիների ընթացքում ընկերությունը կատարել է 150 մլն եվրո ներդրում Հայաստանում:
Բրունո Դյութուան նաև նշեց, որ Օրանժն ամեն ամիս վաճառում է 1000-ից 1600 հեռախոս: «Մեր վերջերս գործարկած ամսական բաժանորդագրությունների շնորհիվ մատչելի սմարթֆոն գնելու հնարավորությունը ավելի մեծ բում է առաջացրել և վերջին 10 օրում ակտիվորեն ավելանում են սմարթֆոն գնողները: Այս տարի երկու անգամ ավելի շատ հեռախոս է վաճառվել, քան անցյալ տարի»,-հավելեց նա:
Օրանժը Հայաստան մուտք գործեց որպես երրորդ օպերատոր ուղիղ եկրու տարի առաջ նոյեմբերի 5-ին: Ընկերությունն ունի 700 աշխատող: Ընկերությունը հիմնել է նաև Օրանժ Հիմնադրամը, որը կատարում է մի շարք բարեգործական նախաձեռնություններ:

5 ноября исполнилось 2 года со дня вступления компании “Orange” на рынок Армении. Генеральный директор компании Бруно Дютуа во время пресс-конференции заявил, что компания “Orange Армения” насчитывает 600 000 активных абонентов, в том числе 70 000 пользователей широкополосного мобильного Интернета.
“Orange” стала для населения Армении новой альтернативой. Нынешних пользователей широкополосного Интернета трудно сравнить с пользователями, которые были два года назад. Наша сеть 3G+ покрывает 95% территории Армении и доступна в отдаленных деревнях. Мы совершили революцию также и на рынке голосовых абонентов, применив опыт европейского рынка – ежемесячные подписки”, – сказал Бруно Дютуа.
По его словам, компания ежемесячно получает 1,3 миллиарда драмов прибыли. В течение двух лет компания инвестировала в Армению 150 млн евро.
Бруно Дютуа также отметил, что Orange каждый месяц продает 1000-1600 телефонов. «Благодаря задействованным нами ежемесячным абонентским подпискам, возможность приобрести смартфоны по более доступным ценам произвели бум, и в течение 10 дней сильно активизировались покупатели смартфонов. В этом году по сравнению с прошлым мы продали в два раза больше смартфонов”, – добавил он.
Компания “Orange Армения” вступила на армянский рынок ровно два года назад – 5 ноября. В компании работает 700 сотрудников.