Այսօր լրացավ Օրանժ Արմենիա ընկերության հայաստանյան շուկայում գործելու 2 տարին: Այդ առիթով կայացած ասուլիսի ժամանակ ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան տեղեկացրեց, որ մեկնարկել են iPhone 4S սմարթֆոնի նախնական պատվերները:
«Նոյեմբերի 11-ին կսկսվի վաճառքը, իսկ նախնական պատվերներ կարելի է կատարել մեր կայքում»,-ասաց նա:
Օրանժ Արմենիան Հայաստանում iPhone-ի պաշտոնական ներկայացուցիչն է: Օրանժի 30 խանութներում հասանելի կլինի iPhone 4S-ը: Ըստ Բրունո Դյութուայի, նախնական ստացել են 500 iPhone 4S: Հաջող վաճառքի դեպքում նոր խմբաքական կպատվիրեն:
«Վաճառքում կունենանք երկու գույնի և բոլոր տարբերակներով (16GB, 32GB, 64GB) iPhone 4S: Եթե բաժանորդը միանա երկու տարով ամսական բաժանորդագրություններից որևէ մեկին` Դելֆինին, Թիթեռին կամ Պանտերային, ապա հնարավորություն կունենա գնել iPhone 4S-ի 16Գբ տարբերակը սկսած 180 000 դրամից: Իսկ առանց բաժանորդագրությունների 16Գբ տարբերակն արժե 333 000 դրամ»,-ասաց Բրունո Դյութուան և հավելեց, որ ընկերության կայքում կան բոլոր տարբերակների բոլոր տեսակի բաժանորդագրություններով արժեքները:
Ընկերության տնօրենը նաև հավելեց, որ առայժմ iPhone 4-ի արժեքը չի նվազի, Օրանժը բանակցություններ է տանում Apple ընկերության հետ այս հարցի շուրջ:
iPhone 4S-ի պատյանը նույնն է, ինչ iPhone 4-ինը։ Այն համարվում է iPhone 4-ի ժամանակակից տարբերակը։ iPhone 4S-ը աշխատում է A5 պրոցեսորով, որը նախագծվել էր iPad 2-ի համար։ Սմարթֆոնի տեսախցիկը 8 մեգապիքսել է, որը թույլ է տալիս լուսանկարել բաձր որոշմամբ (Full HD)։
iPhone 4S-ը թողարկվում է սև և սպիտակ գույներով՝ 16Գբ, 32Գբ և 64Գբ տարբերակներով: Այն աշխատում է iOS-ի նոր թարմացմամբ՝ iOS5 համակարգով։
Apple ընկերությունը ներկայացրեց աշխարհին iPhone-ի նոր տարբերակը հոկտեմբերի 4-ին։ Նշենք, որ սմարթֆոնի ոչ պաշտոնական վաճառքը Հայաստանում արդեն իսկ մեկնարկել է։

5 ноября исполнилось 2 года со дня вступления компании “Orange” на рынок Армении. Генеральный директор компании Бруно Дютуа во время пресс-конференции заявил, что уже поступили предварительные заказы на смартфоны iPhone 4S.
“С 11 ноября начнется реализация, а предварительные заказы можно сделать на нашем сайте”, – сказал он. Официальным представителем iPhone 4S в Армении выступает компания “Orange Армения”. Компания “Orange Армения” получила 500 экземпляров смартфонов. Они будут продаваться в 30 магазинах компании. В случае успешной реализации компания закажет новую партию телефонов.
“В ассортименте будут два цвета смартфонов iPhone 4S во всех версиях (16GB, 32GB, 64GB). Если абонент присоединится к одному из абонементов: “Дельфину”, “Пантере” или “Бабочке”, то он получит возможность приобрести версию iPhone 4S 16GB за 180 000 драмов. Та же версия без абонемента стоит 333 000 драмов”, – сказал Бруно Дютуа.
Глава компании также добавил, что пока снижения цен на смартфоны iPhone 4 не ожидается, и Orange ведет по этому поводу переговоры с компанией Apple.
Смартфон iPhone 4S был анонсирован компанией Apple 4 октября 2011 года. Корпус Phone 4S такой же, как у iPhone 4. iPhone 4S снабжен процессором A5, разработанным для iPad 2. iPhone 4S будет выпускаться в 16 Гб, 32 Гб и 64 Гб вариантах. Новая 8-мегапиксельная камера позволит снимать видео с высоким разрешением Full High Definition. Apple гордится функцией Siri – это усовершенствованное голосовое управление телефоном. Он работает на обновленной версии iOS – на операционной системе iOS5.