Ուկրաինայի ֆուտբոլի առաջնության 16-րդ տուրում Դոնեցկի «Շախտյորը» արտագնա խաղում 2:0 հաշվով հաղթանակ է տարել «Օբոլոնի» նկատմամբ:
Դոնեցկի թիմի կազմում լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանը:
Թիմի մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն խոստովանել է, որ թիմը շատ կարևոր երեք միավոր է վաստակել: «Չեմ կարող ասել, որ տեսարժան խաղ էր: Մեր վրա, հավանաբար, ճնշում էր գործադրում այն միտքը, որ մենք անպայման պետք է դրական արդյունք ստանայինք: Մշտապես փոխում ենք կազմը վնասվածքով մարզիկների պատճառով, ուստի որոշակի անվստահություն առկա էր, հատկապես միջին գծում: Ինչ վերաբերում է դաշտի կենտրոնում գնդակի հսկողությանը, ապա խաղը երբեմն հավասար էր: Իսկ եթե վերցնենք գրոհային գործողություններն ու վտանգավոր պահերը, որոնք ստեղծում էին երկու թիմերը, ապա, կարծում եմ, մենք միանգամայն արժանի էինք այդ երեք միավորներին»,- ասել է Լուչեսկուն, հաղորդում է «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
«Շախտյորը» հաղթանակի շնորհիվ 39 միավոր է վաստակել և մրցաշարային աղյուսակում 2-րդ տեղն է զբաղեցնում` միայն մեկ միավորով զիջելով առաջատարին` կիևյան «Դինամոյին»:

Armenian midfielder Henrik Mkhitaryan was named the best player in Shakhtar – Obolon match of the 16th round of Ukrainian championship.
“These three points are vital for us,” Shakhtar coach Mircea Lucescu said after the match that ended 2-0.
“I can’t say the game was spectacular. My players must have been more preoccupied with the result, since we had to get a positive one. We continuously alter the line-up due to those injured, thus causing some lack of confidence, especially in the midfield. As for the ball control in the middle of the park, the sides were on a par with each other at times. But if we look at the offensive side and the scoring chances created by both teams, I believe we fully deserve the three points,” he said, according to a report on the club’s official website.
Gaining 39 points, Shakhtar are currently 2nd in the championship standings, with 1 point behind the leaders, Dynamo Kyiv.