Adidas սպորտային հագուստ արտադրող ընկերության կայքերի ցանցը ենթարկվել է հաքերային հարձակման։ Ընկերությունն անջատել է բոլոր կայքերը գրանցված անդամ օգտագործողների տվյալների անվտանգությունը պահպանելու և խնդիրը լուծելու համար։
«Մեզ համար ոչինչ ավելի կարևոր չէ, քան մեր օգտագործողների անձնական տվյալների անվտանգությունը և գաղտնիությունը»,- գրում է Adidas-ն իր տարածած հաղորդագրության մեջ։ Այս մասին հաղորդում է BBC-ին։
Նշենք, որ այս հաքերային հարձակմանը նախորդել են 29 քիմիական ընկերությունների կայքերի վրա հարձակումները և հնարավոր է սրանք նույն հաքերների «ձեռքի» գործն են։
Բացի դրանից, կարելի է ենթադրել, որ այս ամենի հեղինակն է «Anonymous» հաքերային խումբը, որը այս տարի հարձակվել է Sony's PlayStation Network-ի ցանցի վրա՝ գողանալով մոտ 77 միլիոն օգտագործողների անձնական տվյալներ։

Adidas has taken its website content offline after suffering what it described as a "sophisticated, criminal cyber-attack", BBC reports.
The German sportswear maker said it had no evidence that its consumers' data had been impacted, but that it was taking down the affected sites to protect visitors.
A statement from Adidas said that it discovered the incident on 3 November. The firm said it had since put in place additional data security measures and had started to relaunch its websites.
"Nothing is more important to us than the privacy and security of our consumers' personal data," the statement added.
The news comes less than a week after internet security experts reported that 29 chemicals firms had been targeted by a series of cyber-attacks. To remind that this year data was also stolen from Sony's PlayStation Network by hacking group Anonymous, compromising around 77 million gamers' personal details.