Google ընկերության արտադրանքների կառավարման տնօրեն Դենիս Թրոփերը Google-ի պաշտոնական բլոգում հայտնում է, որ Google+ սոցիալական ցանցում գործարկվել են երկար սպասված Google+ էջերը։ Յուրաքանչյուր մարդ կամ ընկերություն կարող է ստեղծել էջեր իր ընկերությունը, բիզնեսը, արտադրանքը կամ այլ կառույցը ներկայացնելու համար։ Google+ էջերը իրենց նշանակությամբ նման են Facbook էջերին։
Էջեր ստեղծողները կարող են էջի պատում կատարել գրառումներ, ուղարկել նամակներ կոնկրետ ընտրված խմբերի կամ ընկերների և, օգտագործելով Google+ ցանցի Hangouts տեսաչաթի ֆունկցիան, զրուցել երկրպագուների հետ, ստանալ նրանցից կարծիք, օգնել լուծել խնդիրներ և այլն։ Սա միջոց է պահպանել կապը հաճախորդների և երկրպագուների հետ։ Օրինակ, եթե խոսքը գրախանութի մասին է, կարող եք հրավիրել երկրպագուներին որևէ գրքի հեղինակի հետ հարցազրույցի տեսաչաթի միջոցով։
Դենիս Թրոփերը նաև հայտնել է, որ շուտով ցանցը կներկայացնի Google+ badge-երը, որոնք թույլ կտան մարդկանց ավելացնել իրենց էջն իրենց ընկերների շրջանակներում։

Директор по управлению продуктами Google Денис Тропер в официальном блоге заявляет, что в социальной сети Google+ задействованы долгожданные страницы Google+. Каждый пользователь или компания может создать страницы для представления своей компании, бизнеса, продукции или какой-либо структуры. Страницы Google+ по своему значению сходны со страницами Facеbook.
Создатели страниц могут сделать записи на стене, посылать письма выбранным группам или друзьям, и, используя функцию видеочата Hangouts сети Google+, могут общаться со своими поклонниками, знакомиться с их мнением, помочь в решении проблем и т.д. Например, если речь идет о книжном магазине, можно посредством видеочата пригласить своих поклонников на презентацию книги или встречу с автором книги.
Денис Тропер также заявил, что скоро сеть представит Google+ badge, которые позволят добавить свои страницы у их друзей.