Եվրոպայի 2012 թ. ֆուտբոլի առաջնության ընտրական փուլի Հայաստանի ու Չեխիայի երիտասարդական հավաքականների միջև խաղի մրցավարը կլինի նորվեգացի Դագ-Վիդար Խավսոսը:
Խաղը տեղի կունենա նոյեմբերի 11-ին 17:00-ին Երևանի հանրապետական մարզադաշտում:
Հայ ֆուտբոլիստները վաստակել են 7 միավոր և 3-րդ խմբում զբաղեցնում են առաջին տեղը: Նույնքան միավոր ունի նաև Չեխիան:
Նոյեմբերի 11-ին 3-րդ խմբում կխաղան նաև Չերնոգորիայի ու Անդորրայի հավաքականները, Չերնորգորիան 3 միավորով 3-րդ տեղում է, իսկ Անդորրան առանց միավորների վերջին՝ 5-րդ տեղում է:
Նոյեմբերի 15-ին հայ ֆուտբոլիստները կրկին սեփական դաշտում կխաղան Ուելսի հետ, որն ունի 6 միավոր և 4-րդ տեղում է:

8 Ноябрь 2011 - 13:45 AMT
Матч отборочного этапа чемпионата Европы 2012 года по футболу между молодежными сборными Армении и Чехии будет судить норвежский арбитр Даг-Видар Хавсос.
Игра состоится 11 ноября на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в 17:00 по ереванскому времени.
Армянские футболисты набрали 7 очков и в 3 группе занимают первое место. Столько же очков имеет и Чехия.
11 ноября в 3 группе сыграют также сборные Черногории и Андорры, черногорцы с 3 очками на 3 месте, а Андорра без очков на последнем – 5 месте.
15 ноября армянские футболисты опять на своем поле сыграют с Уэльсом, который имеет 6 очков и на 4 месте.