ՖԻՖԱ-ն հաստատել է 2018 թվականին Ռուսաստանում կայանալիք աշխարհի առաջնության պաշտոնական անվանումները:
Առաջնությունը պաշտոնապես կկոչվի «ՖԻՖԱ 2018 ֆուտբոլի աշխարհի առաջնություն Ռուսաստանում™» (2018 FIFA World Cup Russia™): Այն կունենա նաև անվանման համառոտ տարբերակ` «ՖԻՖԱ 2018 ֆուտբոլի աշխարհի առաջնություն™» (2018 FIFA World Cup™), հաղորդում է sovsport.ru-ն:
Բացի դրանից, իր պաշտոնական անվանումն է ստացել նաև Կոնֆեդերացիաների գավաթը, որը տեղի կունենա 2017 թվականին` «ՖԻՖԱ 2017 Կոնֆեդերացիաների գավաթ Ռուսաստանում» (FIFA Confederations Cup Russia 2017)
Մինչև 2011 թվականի վերջը «Ռուսաստան-2018» կազմակերպչական կոմիտեն պետք է ներկայացնի նաև իր լոգոն: Այն օգտագործվելու է մինչև այն պահը, երբ հայտնվի մունդիալի պաշտոնական լոգոն:

9 Ноябрь 2011 - 05:28 AMT
Турнир официально будет называться «Чемпионат мира по футболу FIFA 2018 в России™» (2018 FIFA World Cup Russia™). Также у него будет и укороченный вариант названия – «Чемпионат мира по футболу FIFA 2018™» (2018 FIFA World Cup™), передает sovsport.ru.
Помимо этого, получил свое официальное наименование и Кубок конфедераций, который пройдет в 2017 году – «Кубок Конфедераций FIFA 2017 в России» (FIFA Confederations Cup Russia 2017).
До конца нынешнего года организационный комитет «Россия-2018» должен будет представить и свой логотип. Он будет использоваться до того момента, пока не появится официальный логотип мундиаля.