Նոյեմբերի 20-ին Գլենդեյլի հանրային գրադարանի դահլիճում տեղի է ունենալու Յուտայի համալսարանի պրոֆեսոր Լեոնարդո Ալիշանի գրական գործունեությանը նվիրված ցերեկույթ, հայտնում է Ասպարեզը:
Լեոնարդո «Նարդո» Փոլ Ալիշանը ծնվել է Իրանում 1951 թ-ին: Իր կյանքի ընթացքում նա հրատարակել է բանաստեղծությունների 2 ` «Ջարդված ապակու վրա բոբիկ պարելով» և «Ցողի միջով» ժողովածուները: Նրա պոեմներն ու պատմվածքները տպագրվել են բազմաթիվ ամսագրերում, ինչպես նաև արժանացել բազմաթիվ գրական մրցանակների: Ալիշանը մահացել է տան հրդեհից` 2005 թ-ին 53 տարեկան հասակում:
Միջոցառման ընթացքում տեղի են ունենալու Ալիշանի ստեղծագործությունների քննարկում և դասախոսություններ, որոնք ներկայացնելու են Գուրգեն Արզումանանը, Ռուբինա Փիրումյանը և Արա Օշականը:

20 ноября в зале Общественной библиотеки Глендейла состоится вечер памяти, посвященный литературной деятельности профессора университета Юта Леонардо Алишана, сообщает Аспарез.
В ходе мероприятия состоится обсуждение произведений Алишана, а также лекции, которые прочтут Гурген Арзуманян, Рубина Пирумян и Ара Ошакан.
Леонардо Алишан (1951-2005гг.) родился в Тегеране, но в 1973-м году переехал в Соединенные Штаты, где по окончании учебы преподавал персидский язык и сравнительную литературу в Университете Юта Солт-Лейк-Сити (1978-1997гг). В 2005-м году Алишан стал жертвой пожара квартиры. При жизни были опубликованы 2 его сборника : “Босиком танцуя на осколках стекла” (1991 г.) и “По росе” (2000г.) Его стихотворения и короткие рассказы включены в разные антологии. Л. Алишан был удостоен рада престижных премий в области литературы.