Telcell վճարային համակարգը և «Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ը հայտարարել են ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով հաշիվների վերալիցքավորման ծառայության մեկնարկի մասին, հայտնում է ընկերությունն իր կայքում։
Այսուհետ Ղարաբաղ Տելեկոմի բջջային, քաղաքային և անլար ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդները հնարավորություն ունեն վճարել մատուցված ծառայությունների դիմաց հաշիվները ընկերության ավելի քան 350 վճարման տերմինալների միջոցով, որոնք տեղադրված են ԼՂՀ-ում և Հայաստանի ամբողջ տարածքում:
Օպերատորի կոճակը տեղադրված է «Բջջային կապ» և «Կոմունալ վճարումներ» բաժիններում: Վճարման գործընթացը պահանջում է ոչ ավել քան 1 րոպե և հասանելի է 24/7 ռեժիմում: Գործառքի ավարտից հետո վճարողը ստանում է իր բջջային համարին SMS-ծանուցում։
«Այսուհետ անգամ գտնվելով Հայաստանի տարածքում, մեր բաժանորդները կարող են մարել իրենց հեռախոսների հաշիվները և, ըստ անհրաժեշտության, վերալիցքավորել բջջային համարների հաշվեկշիռը»,- ասել է «Ղարաբաղ Տելեկոմ» գլխավոր տնօրենի տեղակալ Գեորգես Տերտերյանը։

Платежная система Telcell и “Карабах Телеком” объявляет о запуске услуги пополнения счета посредством терминалов самообслуживания.
Отныне абоненты мобильной, фиксированной и беспроводной телефонной связи “Карабах Телекома” могут оплатить услуги компании посредством более чем 350 терминалов платежной системы Telcell, которые установлены в НКР и на всей территории Армении.
Кнопка оператора помещена в разделах “Мобильная связь” и “Оплата коммунальных услуг”. Весь процесс оплаты занимает одну минуту и доступен в режиме 24/7. По завершении процесса абонент получает на свой мобильный SMS-уведомление.
“Отныне наши абоненты, даже находясь на территории Армении, смогут оплатить свои счета, пополнить их и т.д.”, – сказал заместитель генерального директора “Карабах Телекома” Георгес Тертерян.