Բելոռուսիայում բացվել է «Պատմական Հայաստան» խորագրով հայկական ազգային տարազների ցուցահանդես։ Այն բացվել է Գոմելում Ռումյանցևների և Պասկևիչների պալատի թանգարանում։ Ցուցադրության բացմանը թանգարանի այցելուներին զարմացրել են Հայաստանից պարային համույթների և կատարողների ելույթները, ինչպես նաև Բելոռուսից «Եվրատեսիլի» նախկին մասնակից, «3+2» համույթի կատարող Եղիազար Ֆարաշյանի հայտնվելը։
Բոլոր ցուցանմուշները տրամադրել է երկրի առաջատար թանգարանը՝ Երևան քաղաքի, որը Նինվեի, Կարթագենի և Հռոմի տարեկիցն է, Պատմության թանգարանը, հաղորդում է Analitika.at.ua-ը։
Ցուցահանդեսում կարելի է տեսնել Հին Հայաստանի տարբեր շրջանները ներկայացնող հագուստ և զարդեր, գորգեր և հայկական տան կենցաղի ու ինտերյերի այլ առարկաներ։

10 Ноябрь 2011 - 06:17 AMT
В Белоруссии открылась выставка национальных армянских костюмов "Историческая Армения". Выставка открылась 8 ноября в музее дворца Румянцевых и Паскевичей в Гомеле. На открытии экспозиции посетителей музея приятно удивили выступления танцевальных коллективов и вокалистов из Армении, а также появление экс-участника конкурса "Евровидение" от Беларуси – одного из исполнителей коллектива "3+2" Егиазара Фарашян.
Все экспонаты предоставлены ведущим музеем страны – Музеем истории города Еревана, ровесника Ниневии, Карфагена и Рима, сообщает Analitika.at.ua
На выставке можно увидеть одежду и ювелирные украшения, представляющие разные регионы древней Армении, ковры и другие предметы быта и интерьера армянского дома.