Հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի մարզիչ Ուլի Վեգները հայտարարել է, որ իր սանին հնարավոր չէ մոռանալ: «Արթուրը շատ բանի է հասել անցյալում, ես ցանկանում եմ, որ նրա վերադարձը հաջորդ տարի հաջողվի»,-Վեգների խոսքերն է փոխանցում allboxing.ru-ն:
Արթուր Աբրահամը Super Six մրցաշարում անհաջող ելույթ ունենալուց հետո հավանաբար ռինգ կվերադառնա 2012 թվականին: Բռնցքամարտիկի թիմը դեռևս համաձայնության չի եկել քաշային կարգի հարցում, որտեղ բռնցքամարտիկը պետք է շարունակի ելույթները ռինգում: Փրոմոութեր Վիլֆիդ Զաուերլանդը պահանջում է, որ բռնցքամարտիկը վերադարնա միջին քաշային կարգ (72,5 կգ), մարզիչ Ուլի Վեգները գտնում է, որ Աբրահամը պետք է անցնի կիսածանր քաշային կարգ (79,4 կգ): Ինքը հայ բռնցքամարտիկը հայտարարել է, որ հունվարյան մարտը մտադիր է անցկացնել 75 կգ քաշում:

10 Ноябрь 2011 - 07:04 AMT
Улли Вегнер: Абрахам многого достиг в прошлом, и я желаю, чтобы его возвращение в следующем году удалось
Тренер армянского боксера Артура Абрахама Улли Вегнер заявил, что его подопечного нельзя забыть. “Артур многого достиг в прошлом, и я желаю, чтобы его возвращение в следующем году удалось”,- передает слова Вегнера allboxing.ru. Артур Абрахам, после неудачного выступления в турнире “Super Six” по всей вероятности на ринг вернется в 2012 году. Команда боксер пока что не пришла к соглашению насчет весовой категории, в которой боксеру следует продолжать выступления на ринге. Промоутер Вильфрид Зауэрланд требует возвращения боксера в средний вес (72,5 кг), тренер Улли Вегнер считает, что Абрахам должен перейти в полутяжелую весовую категорию (79,4 кг). Сам армянский боксер заявил, что январский бой он намерен провести с весом около 75 кг.