Վաղը՝ նոյեմբերի 12-ին, «Երևանյան վեբ-հանդիպումներ» նախագծի շրջանակում վարպետության դաս կվարի Ռուսաստանում և ԱՊՀ-ում Facebook-ի ներկայացուցիչ Եկատերինա Սկորոբոգատովան:
Դասը կընթանա ռուսերեն լեզվով` առանց թարգմանության։
Երևանյան վեբ հանդիպումներ 2011 (Yerevan Web Meetings) նախաձեռնողն է «Մեդիամաքսը»՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հովանավորությամբ։ Նախագծի նպատակն է Հայաստանում ներկայացնել ցանցային բովանդակության ստեղծման և առաջխաղացման արտասահմանյան փորձը:
Յուրաքանչյուր շաբաթ օրերին համացանցի արտասահմանցի մասնագետները վարպետության դասեր կվարեն։ Դասերն անվճար են, բաց լուսաբանման համար և անցկացվում են ոչ պաշտոնական մթնոլորտում։
Նախագծի շրջանակում արդեն կայացել է Wikimedia Germany-ի նախագահ Սեբաստիան Մոլեսկու, Rambler Internet Holding ընկերության նախկին գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն, ivi.ru պորտալի հիմնադիր և բաժնետեր Աննա Զնամենսկայայի, Lenta.ru-ի հիմնադիր և ռուսաստանյան ինտերնետի «կնքահայրերից» Անտոն Նոսիկի և Բալթյան երկրների առաջատար Delfi.lt պորտալի հասարակայնության հետ կապերի տնօրեն Աիստե Զիլինսկիենեի վարպետության դասերը։

On Nov. 12, Facebook representative in Russia and CIS Ekaterina Skorobogatova will conduct a master class in the framework of Yerevan Web Meetings.
Yerevan Web Meetings 2011 is initiated by Mediamax, under the auspices of VivaCell-MTS. The project aims at introducing foreign experience in Armenia as well as creating and promoting web content.
On the project sidelines, master classes by Wikimedia Germany First Chair Sebastian Moleski, former Commercial Director of Rambler Internet Holding Founder and Co-Shareholder of ivi.ru portal Anna Znamenskaya, Lenta.ru founder Anton Nossik and Lithuanian Delfi.it portal Communication Director Aiste Zilinskiene have already been conducted.