2011-ի հոկտեմբերի 7-ից 28-ը Երևանի կամերային պետական թատրոնը Լոս Անջելեսում մասնակցել է «Աշխարհի թատրոնները» թատերական փառատոնին։ Ինչպես նշեց թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Արա Երնջակյանը, հյուրախաղերն անցան շատ բարձր մակարդակով և լավ ընդունվեցին պրոֆեսիոնալ ժյուրիի կողմից։
Հայաստանն առաջին անգամ էր մասնակցում այդ փառատոնին։ Թատրոնի դերասան Արշալույս Հարությունյանը նշեց, որ փառատոնին թատրոնը ներկայացել է երեք տարբեր ոճի ներկայացումներով։ Դրանք էին՝ « Կառավարական համերգ» զվարճալի շոու-կատակերգությունը, «Ի զեն» հոռետեսական կատակերգությունը և «Ինչ տարբերություն՝ ում հետ» սրտաճմլիկ կատակերգությունը։ Ներկայացումներն անցկացվել են Լոս Անջելեսի հեղինակավոր «Սթար» թատրոնում։ Հյուրախաղերին թատրոնը տարել էր նաև իր բոլոր դեկորացիաները։

С 7 по 28 октября 2011 года Ереванский государственный камерный театр принимал участие в театральном фестивале “Театры мира” в Лос-Анджелесе. Как отметил художественный руководитель театра Ара Ернджакян, гастроли прошли на высоком уровне и очень понравились профессиональному жюри.
Армения впервые приняла участие в этом фестивале. Актер театра Аршалуйс Арутюнян отметил, что театр представил зрителю три спектакля. Это комедия “Правительственный концерт”, пессимистическая шоу-комедия “К оружию”, а также трогательная лирическая комедия “Какая разница, с кем?”. Спектакли были представлены в известном театре “Стар” в Лос-Анджелесе. Арутюнян привез с собой на фестиваль все декорации спектаклей. Гастроли проходили при содействии Министерства культуры РА и компании “ASA Art”. Театр вновь откроет свой театральный сезон после гастролей.