«Ոսկե ծիրան» երևանյան միջազգային կինոփառատոնը արդեն 5-րդ անգամ հյուրընկալվում է Ջավախքում: «Ոսկե ծիրանը անիվների վրա» ծրագրի շրջանակներում նոյեմբերի 10-14-ը Ախալքալաքում տեղի է ունենալու հայ-վրացական կինոփառատոնը: Ցուցադրվելու են «Ոսկե ծիրան»8-րդ կինոփառատոնի ֆիլմերի ընտրանին և Վրաստանի ազգային կինոկենտրոնի վերջին տարիների լավագույն ֆիլմերը:
Ծրագրի բացումը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 10-ին, Ախալքալաքի «Ապագայի տուն» կենտրոնում՝ «Ոսկե ծիրան» կինոդահլիճում: «Ոսկե ծիրանը անիվների վրա» կինոփառատոնի հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
«Ոսկե ծիրանը» Ջավախքում կինոփառատոնն իրականացվում է «Փյունիկ» մարդկային ռեսուրսների զարգացման հիմնադրամի, ՀՀ-ում Վրաստանի դեսպանության, Վրաստանի ազգային կինոկենտրոնի հետ համագործակցությամբ:

Уже в пятый раз Ереванский международный кинофестиваль “Золотой абрикос” выезжает в Джавахк. В рамках программы “Золотой абрикос на колесах” с 10 по 14 ноября в Ахалкалаки состоится армяно-грузинский кинофестиваль.
Будут показаны лучшие фильмы 8-го международного кинофестиваля “Золотой абрикос”, а также лучшие фильмы последних лет Национального киноцентра Грузии. Открытие программы состоялось 10 ноября в кинозале “Золотой абрикос” Центра “Дом будущего” в Ахалкалаки.
Спонсор программы “Золотой абрикос на колесах” – компания “ВиваСелл-МТС”.
Кинофестиваль “Золотой абрикос” в Джавахке реализуется при сотрудничестве Фонда развития человеческих ресурсов “Пюник”, Посольства Грузии в Армении, а также Национального киноцентра Грузии.