IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը Ավստրալիայից արդեն մեկնել է Լոս Անջելես, որտեղ դեկտեմբերի 3-ին մենամարտ կանցկացնի WBA վարկածով չեմպիոն Անսելմո Մորենոյի (Պանամա) հետ:
Մորենոն ձախլիկ է, հիմնականում մենամարտել է թեթև քաշային կարգում և 7 սմ-ով ավելի բարձրահասակ է: Մենամարտին պատրաստվելու ժամանակ հայ բռնցքամարտիկը սպարինգ է անցկացրել ձախլիկ Ցար Ամոնսոտի հետ: «Դա ինձ լավ փորձ տվեց, ես գոհ եմ իմ արագությունից ու ուժից: Ցարն ինձնից ծանր է, նախապատրաստումն ինձ իրավունք է տվել վստահ լինել սեփական ուժերում»,-Դարչինյանի խոսքերն է մեջբերում AAP-ն:
Մորենոն մասնագիտական ռինգում 33 մենամարտ է անցկացրել և միայն մեկում է պարտություն կրել 2002 թ., սակայն Դարչինյանը խոստացել է, որ պատրաստ է նրան արժանի դիամդրություն ցույց տալ:
«Երբ ես նրան հաղթեմ, բոլորը կտեսնեն, որ 35 տարին այնքան էլ մեծ տարիք չէ: Իմ կարիերան դեռ չի ավարտվել, ես ինքս կզգամ, թե երբ կգա բռնցքամարտը թողնելու ժամանակը: Ես սիրում եմ ցուցադրել իմ ուժը»,-ասել է բռնցքամարտիկը:

Чемпион мира по версии IBO Вик Дарчинян из Австралии уже вылетел в Лос-Анджелес, где 3 декабря проведет поединок против обладателя титула по версии WBA Ансельмо Морено (Панама).
Морено левша, в основном боксировал в легкой весовой категории и на 7 см выше Дарчиняна. Во время подготовки к поединку, армянский боксер провел спарринги с левшой Царом Амонсотом. “Это дало мне хороший опыт, я доволен своей скоростью и силой. Цар тяжелее, чем я, и подготовка дала мне уверенности в своих силах”,- слова Дарчиняна передает AAP.
Морено на профессиональном ринге провел 33 поединка и лишь в одном из них потерпел поражение в 2002 году, однако Дарчинян признался, что готов показать ему достойное противостояние.
"Когда одержу победу над ним, все увидят что 35 лет не так уж и много. Моя карьера еще не закончилась, я сам почувствую когда настанет время оставить бокс. Я люблю показывать мою силу",- отметил боксер.