Նոյեմբերի 12-ին «Միկա» մարզասրահում տեղի ունեցավ հանդբոլի Հայաստանի Վարչապետի գավաթի մրցաշարի բացումը: Մրացաշրն ավանդական է ու անցնում է արդեն երրորդ անգամ, իսկ մինչ այդ երկու անգամ անցել է Վանաձորում: Այս տարի մրցաշարին մասնակցում են Հայաստանի, Վրաստանի, Ուզբեկստանի ու Ռուսաստանի հավաքականները:
Մրցաշարի մասնակիցներին ողջունել է Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Սարգիս Գրիգորյանը և ՀԱՕԿ փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը, որը բոլոր թիմերին հաջող ելույթ մաղթեց ու լավ նվաճումներ:
Այնուհետև հարթակ դուրս եկան Հայաստանի ու Վրաստանի հավաքականները: Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդես են գալիս հանբոլիստներ Ֆրանսիայից, Գերմանիայից, Ռուսաստանից ու Հայաստանից, որոնք առաջին իսկ խաղում հաղթեցին 33:22 խաշոր հաշվով:
Այսօր կհանդիպեն Ռուսաստանի ու Ուզբեկստանի հավաքականները:
Նոյեմբերի 13-ին կխաղան Հայաստանն ու Ռուսաստանը, Վրաստանն ու Ուզբեկստանը: Մրցաշարը կավարտվի նոյեմբերի 14-ին:

12 ноября в спортивном зале “Мика” (Ереван) состоялась церемония открытия международного турнира по гандболу “Кубок премьер-министра Армении”. Турнир традиционный и проходит уже в третий раз, и до этого дважды соревнования проходили в Ванадзоре. В этом году в турнире принимают участие сборные Армении, Грузии, Узбекистана и России.
Всех участников турнира поприветствовали президент Федерации гандбола Армении Саргис Григорян и вице-президент национального олимпийского комитета Армении Дереник Габриелян, которые всем командам пожелали удачного выступления и хороших достижений.
Затем на площадку вышли сборные Армении и Грузии. В составе сборной Армении выступают армянские гандболисты из Франции, Германии, России и Армении, которые в первой же игре доказали свое превосходство над соперником, и показав уверенную игру победили с крупным счетом 33:22.