Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ընդունել է Եվրոպայի հանդբոլի ֆեդերացայի նախագահ Տոռ Լիանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում հանդբոլի զարգացմանն ու տարածմանը առնչվող հարցեր: Սարգսյանը նշել է Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի և եվրոպական ֆեդերացիայի համագործակցության կարևորությունը, հույս հայտնելով, որ Լիանի այցը Հայաստան նոր խթան կհանդիսանա այդ մարզաձևի զարգացման համար:
Նոյեմբերի 14-ին Երևանում ավարտվեց հանդբոլի միջազգային «Հայաստանի վարչապետի գավաթի» առաջնությունը, որի հաղթողը դարձավ Ռուսաստանի հավաքականը, իսկ Հայաստանը զբաղեցրեց երկրորդ տեղը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում եվրոպական ֆեդերացիայի ղեկավարը ասաց, որ շատ ուրախ էր գտնվել Հայաստանում և ներկա լինել առաջնությանը: «Առաջնությունը բավականին լավ էր կազմակերպված: Հուսով եմ, որ հետագայում ևս կշարունակվի Հայաստանի և հանդբոլի եվրոպական ֆեդերացիայի համագործակցությունը: Լավ կլիներ, որ Հայաստանում նման առաջնություններ հաճախ անցկացվեին»,- նշեց Լիանը:

15 Ноябрь 2011 - 07:45 AMT
Во время встречи они обсудили вопросы о развитии и распространения гандбола в Армении. Саркисян отметил важность сотрудничества между европейской федерацией и федерацией гандбола Армении и выразил надежду, что визит Лиана в Армению придаст новый стимул для развития этого вида спорта.
14 ноября в Ереване завершился международный турнир по гандболу “ Кубок премьер-министра Армении”, победителем которого стала сборная России, а Армения заняла второе место.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net глава европейской Федерации сказал, что рад находиться в Армении и что присутствовал на турнире. “ Турнир был организован довольно хорошо. Надеюсь, сотрудничество европейской Федерации гандбола и Армении продолжиться и в дальнейшем. Было бы хорошо, что бы подобные турниры в Армении проходили почаще”,- отметил Лиан.