Foursquare գեոլոկացիոն սոցիալական ցանցի պաշտոնական բլոգը հայտնում է, որ այսօրվանից նշաննների (badges) ցուցակում ավելանում են ևս 24-ը։ Դրանք նշաններ են, որոնք վաստակելու համար օգտագործողը մի շարք քննություններ է անցնում, այսինքն վաստակում դրանք փուլ առ փուլ։
Նշանները վաստակելու կանոնները նույնն են. Նշաններ կան, որոնք վաստակելու համար պետք է տարբեր 5 վայրերում ամրագրվել կամ նույն տեղում նույն կերպ կրկին հինգ անգամ։ Նշաններից յուրաքանչյուրը վաստակելուց հետո օգտագործողը իմանում է, թե ինչ անել, որպեսզի վաստակել հաջորդ նշանը։
Foursquare.com-ը հիմնադրվել է 2009-ին։ Այն գեոլոկացիոն սոցիալական ցանց է սմարթֆոններ օգտագործողների համար՝ GPS-ով հայտնաբերում է օգտագործողի գտնվելու վայրը և օգտագործողը ամրագրում է իր ժամանումը տվյալ վայր՝ ստանալով տարբեր անվանակարգերով բեյջեր և ամրագրած վայրի՝ տեղանքապետի պաշտոն:

Официальный блог геолокационной сети Foursquare сообщает, что с 15 ноября список значков (badges) пополнился еще 24 значками. Для того, чтобы их заработать, пользователь должен сдать ряд экзаменов, т.е. получать их поэтапно.
Правила получения значков те же. После получения каждого из значков пользователь получает подсказку, как заработать следующий значок.
Foursquare.com основана в 2009 году. Это геолокационная социальная сеть для пользователей смартфонов, снабженная GPS-обнаружением, с помощью которого пользователь может отметить место своего пребывания или получить звание мэра данной местности.