Այսուհետ «Տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ» մրցույթի առաջին տեղը զբաղեցրած ֆուտբոլիստը, բացի «ոսկե» խաղակոշիկ մրցանակից, կստանա 10 հազ. դոլարի դրամական պարգև: Նման որոշում է ընդունվել Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործկողմի նիստի ժամանակ:
2-րդ և 3-րդ տեղերը զբաղեցրած ֆուտբոլիստները, բացի «արծաթե» և «բրոնզե» խաղակոշիկ մրցանակներից, կստանան համապատասխանաբար 7000 և 5000 դոլարին համարժեք դրամի պարգևավճար, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են ՀՖՖ մամլո ծառայությունից:
Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության հաղթող թիմ կստանա 10 միլիոն դրամի, իսկ Գավաթի խաղարկության հաղթողը` 6 միլիոն դրամի չափով պարգևավճար:
Սկսած 2013 թվականից Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությունը կանցկացվի աշուն-գարուն համակարգով: Առաջնությունը կմենկնարկի 2012թ. մարտին և կավարտվի 2013թ. մայիսին: Հաջորդ մրցաշրջանը կսկսվի 2013թ. օգոստոսին և կավարտվի 2014թ. մայիսին:

“Лучший футболист Армении” отныне кроме золотой бутсы получит и 10 тыс. долларов вознаграждения. Такое решение было принято во время заседания исполкома Федерации футбола Армении.
Футболисты, занявшие 2 и 3 места, кроме серебряных и бронзовых бутс, получат соответственно 7000 и 5000 долларов, PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе ФФА.
Чемпион Армении удостоится и 10 млн. драмов, а обладатель Кубка- 6 млн. В 2011 году чемпионом Армении стал “Улисс”, а Кубок завоевала “Мика”.
Начиная с 2013 года чемпионат Армении будет проходить по системе осень-весна. Чемпионат стартует в августе 2013 года и завершится в мае 2014 года. Чемпионат 2012-2013 будет переходным, начнется в марте 2012 и закончится в мае 2013 года.