15 Նոյեմբեր 2011 - 13:18 AMT
Հայաստանի Հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Սարգիս Գրիգորյանը գտնում է, որ Հայաստանի հավաքականը Երևանում կայացած միջազգային մրցաշարում հանդես էր գալիս շատ ուժեղ կազմով և արժանի է զբաղեցրել 2-րդ տեղը:
«Դեռևս նախքան առաջնությունը մենք գիտեինք, որ ռուսական թիմը շատ ավելի ուժեղ է լինելու, քան մյուս թիմերը, և ուրախ եմ, որ մեր մարզիկները կարողացան դիմակայել նրանց: Հավաքականում կային Ռուսաստանի, Գերմանիայի առաջնություններում, Ֆրանսիայի երկրորդ դիվիզիոնում ելույթ ունեցող հանդբոլիստներ, և դա արդեն շատ բարձր մակարդակ է»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է Գրիգորյանը:
Ֆեդերացիայի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր հայ հանդբոլիստներին լավ ելույթի համար. «Մենք կատարեցինք մեր առջև դրված բոլոր մարզական խնդիրները: Բայց կա նաև բացասական կողմ. դահլիճում կարող էին ավելի շատ երկրպագուներ լինել»:

15 Ноябрь 2011 - 13:18 AMT
Президент Федерации гандбола Армении Саргис Григорян считает, что сборная Армении в международном турнире в Ереване выступала очень сильным составом и достойно заняла 2 место.
“Еще до начала турнира мы знали, что российская команда будет намного сильнее остальных команд, и рад, что наши ребята смогли противостоять им. В сборной были игроки выстыпавшие на чмпионтах России, Германии, во втором дивизионе Франции, а это уже очень высокий уровень”,- корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал Григорян.
Глава Федерации поблагодарил всех армянских гандболистов за хорошее выступление: “Все спортивные задачи, поставленные перед нами, мы осуществили. Но есть и отрицательная сторона, в зале могло быть намного болельщиков”.