Ամերիկյան AppleInc ընկերությունը Արթուր Լևինսոնին նշանակել է տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնում, որը թափուր էր մնացել Apple ընկերության հիմնադիր Սթիվ Ջոբսի մահից հետո, ասվում է ընկերության կայքում զետեղված հաղորդագրության մեջ:
Լևինսոնը անդամակցում է Apple-ի տնօրենների խորհրդին 2000թ., 2005-ից համաղեկավարներից մեկն է: Մինչ օրս աշխատել է խորհրդի բոլոր երեք կոմիտեներում՝ աուդիտի ու ֆինանսների, նշանակումների ու կորպորատիվ կառավարման, ինչպես նաև թոփ մենեջերների փոխհատուցումների հատկացման կոմիտեում, սակայն նոր նշանակումից հետո կշարունակի գործունեությունը միայն աուդիտի կոմիտեում, հայտնում է «ՌԻԱ «Նովոստի» գործակալությունը:
«Արթուրը հսկայական ավանդ ունի Apple-ում այն օրվանից, երբ միացավ տնօրենների խորհրդին 2000թ.: Նրա հեռատեսությունն ու առաջնորդի հատկանիշները շատ արժեքավոր են ընկերության համար»,-մեկնաբանել է Լևինսոնի նշանակումը ընկերության գլխավոր տնօրեն Թիմ Քուկը:
Լևինսոնը միաժամանակ Genetech ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահն է, ինչպես նար Roche, Amyris и NGMBiopharmaceuticals ձեռնարկությունների տնօրենների խորհրդի անդամ է:

The world's most valuable technology company, Apple, has named long-serving director Arthur Levinson as chairman of the board.
The post had been vacant since Apple co-founder Steve Jobs died in early October.
Mr Levinson is chairman of Genentech and has been co-lead director on Apple's board, which he joined in 2000, since 2005. "Apple is always focused on out-innovating itself… and that is something I am very proud to be a part of," Mr Levinson said in a statement.
Apple has also appointed Disney boss Robert Iger to its board of directors.
Tim Cook, Apple's chief executive, praised Mr Levinson for his contributions to the company, saying "his insight and leadership are incredibly valuable".
He also said Robert Iger was "a great fit" and his experience of heading a company like Disney, which is focused on generating creative content and using new technology, would be a valuable asset for Apple, BBC reported.