Armnet 2011-ի շրջանակներում երկրորդ միջոցառումը ինտերնետին և բարձր տեխնոլոգիաներին նվիրված կոնֆերանսն է, որը կկայանա դեկտեմբերի 3-ին։ Կոնֆերանսի խորագիրն այս տարի նորագույն միտումներն են՝ ամպային տեխնոլոգիաները և շարժական ինտերնետը։ Այս մասին այսօր կայացած ասուլիսում հայտնեցին Armnet 2011-ի կազմակերպիչները։
«Վեբի զարգացումը գնում է դեպի շարժական ինտերնետ։ Այժմ հիմնականում բոլոր կայքերը հասանելի են սմարթֆոն ունեցողներին։ Սմարթֆոնների տարածումը Հայաստանում կխթանի շարժական ինտերնետի ավելի լայն թափանցումը։ Շարժական ինտերնետը թույլ է տալիս անմիջակապ կապի մեջ գտնվել»,- ասաց Հայաստանի Ինտերնետ ասոցիացիա ՀԿ-ի նախագահ Իգոր Մկրտումյանը։
Armnet կոնֆերանսին շնորհանդեսներով հանդես կգան մի շարք հայտնի և խոշոր ընկերություններից բանախոսներ։ Նրանք են TechCrunch ՏՏ ոլոտի օնլայն մեդիայի հեղինակներից Ռոբին Ուոթերսը, Google ընկերության ռուսաստանյան մասնաճյուղի ավագ վերլուծաբան Ստանիսլավ Վիդյաևը, Twitter միկրոբլոգային սոցիալական ցանցի ծրագրային հավելումների զարգացման գլխավոր մենեջեր Րաֆֆի Կրիկորյանը, Opera Software ընկերության հանրային կապերի մենեջեր Վլադիմիր Իսաևը և մի շարք այլ ներկայացուցիչներ։ Բանախոսների շարքում են նաև հայկական ընկերությունների ներկայացուցիչներ։
Կոնֆերանսին կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները։ Մասնակիցների նախնական գրանցումը կկայանա Facebook սոցիալական ցանցի Armnet կոնֆերանսի պաշտոնական էջում։ Կոնֆերանսի օրակարգը տեղադրված է Armnet-ի կայքում։
Դեկտեմբերի 2-4-ը Երևանում կկայանա Armnet 2011 միջոցառումը։ Armnet 2011-ի շրջանակներում անցկացվելու են երեք միջոցառումներ՝ «Armnet Awards 2011» hայկական ինտերնետ-կայքերի մրցանակաբաշխություն, Armnet Կոնֆերանս և «Start-Up Weekend Yerevan» նորարար նախագծերի մրցույթ։

16 Ноябрь 2011 - 11:51 AMT
В рамках Armnet 2011 в Ереване 3 декабря пройдет конференция, посвященная Интернету и высоким технологиям. Тема конференции этого года – облачные технологии и мобильный Интернет. Об этом журналистам сообщили во время пресс-конференции организаторы Armnet 2011.
“Развитие веба ведет к мобильному Интернету. Пока все основные сайты доступны владельцам смартфонов. Распространение смартфонов в Армении стимулирует большее распространение мобильного Интернета в Армении. Мобильный Интернет позволяет всегда быть на связи”,- сказал председатель ОО Интернет-ассоциация Армении Игорь Мкртумян.
На конференции с презентациями выступят докладчики из рядя крупнейших известных компаний. Это автор онлайн-медиа TechCrunch Робин Уотерс, старший аналитик, специалист по Google Analytics Станислав Видяев, представитель Twitter Раффи Крикорян, менеджер по коммуникациям Opera Software Владимир Исаев и др. Среди докладчиков будут и представители армянских компаний.
В конференции могут принять участие все желающие. Запись будет производиться в социальной сети Facebook. Более подробную информацию можно получить на сайте Armnet.
Второе мероприятие Armnet 2011 состоится 2-4 декабря в Ереване. В этом году в рамках Armnet пройдет три мероприятия: вручение премий армянским интернет-сайтам “Armnet Awards 2011”, цель которого выявить и наградить лучшие армянские сайты. Другое мероприятие – конференция, посвященная Интернету и высоким технологиям, гостями которой в этом году будут ведущие специалисты в области ИТ – компании Opera Software, Begun, Google, Twitter и др.
Третье мероприятие в рамках Armnet – конкурс новаторских разработок “Start-Up Weekend”, Организаторы проекта ArmNet – компании “SPMS”, “Orange Армения” и Интернет-ассоциация Армении.