LiveJournal Ռուսաստանի ղեկավարության պաշտոնը լքել է Սվետլանա Իվաննիկովան։ Այս մասին հայտնում է Lenta.ru-ն։ Նրա պաշտոնը զբաղեցնելու է Իլյա Դրոնովը, ով LiveJournal է եկել 2007-ին որպես ինտերֆեյսի մասնագետ, իսկ 2008-ից զբազեցնում էր արտադրանքների զարգացման գծով տնօրենի պաշտոնը։
LiveJournal է վերադառնում նաև ռուսական ինտերնետի կնաքահայր-գուրու Անտոն Նոսիկը, ով հիմնել է մի շարք ռուսական խոշոր լրատվական պորտալներ, որոնց թվում է և Lenta.ru-ն։ Անտոն Նոսիկը SUP Media -ում զբաղեցնելու է մեդիա-տնօրենի պաշտոնը։
SUP ընկերությունը հիմնել են 2006-ին ամերիկացի ձեռնարկատեր Էնդրյու Պոլսոնը և ռուս գործարար Ալեքսանդր Մամուտը։ LiveJournal-ը գնվել է SUP-ի կողմից 2007-ին:
Նշենք նաև, որ վերջերս Անտոն Նոսիկը Երևանում էր։ Նա ժամանել էր մեկօրյա վարպետության դասընթաց կարդալու նպատակով։

Светлана Иванникова покинула пост руководителя LiveJournal Russia, ее место займет Илья Дронов. Об этом сообщается в поступившем в "Ленту.Ру" пресс-релизе. Также в компанию возвращается Антон Носик, который станет исполнять обязанности медиа-директора SUP Media, компании, которой принадлежит LiveJournal.
Илья Дронов пришел в LiveJournal в феврале 2007 году в качестве специалиста по интерфейсам, а с декабря 2008 года занимал должность директора по развитию продуктов. Светлана Иванникова, руководившая российским подразделением LiveJournal с июня 2010 года, покидает компанию и займется собственным бизнесом, сообщает Lenta.ru.