«Ես գոհ չեմ մեր ծանրորդուհիների ելույթներից Փարիզում կայացած աշխարհի առաջնությունում, սակայն, կարևորն այն է, որ մենք կարողացանք երկու ուղեգիր նվաճել: Առաջնությունը չստացվեց, սակայն ոչինչ, ամեն անգամ չի ստացվում մեդալներով վերադառնալ Հայաստան»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը:
Առաջնության արդյունքում կանանց հավաքականը 2 օլիմպիական վարկանիշ վաստկեց 98 միավորով: Հռիփսիմե Խուրշուդյանը (+75կգ ք/կ) և Մելինե Դալուզյանը (69 կգ ք/կ) ձախողեցին առաջնությունը: Միավորներ վաստակեցին միայն Իզաբելա Յայլյանը (53 կգ ք/կ) և Նաիրա Հարությունյանը (+75կգ ք/կ)՝ զբաղեցնելով 25 և 24-րդ տեղերը համապատասխանաբար:
Ըստ Ներսիսյանի, Խուրշուդյանի ձեռքի վնասվածքը լուրջ չէ և նա 10 օրից արդեն կսկսի մարզվել: «Այս տարի մենք մտադիր չենք հավաքներ անցկացներ, մարզուհիներն աշխատելու են անձնական մարզիչների հետ: Իսկ 2012թ. կսկսենք պատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանն ու Օլիմպիական խաղերին»,-ասել է մարզիչը

Though unhappy with the performance of Armenian weightlifting squad at World Championships, on the positive side, the head coach noted 2 entries to London Olympics the team won.
Armenia earned only 2 ranking points with Hripsime Khurshudyan (+ 75 kg) and Meline Daluzyan (69 kg) failing the championship, while Isabella Yaylyan (53 kg) and Naira Harutyunyan gaining 25th and 24th places resp.
As Artashes Nersisyan told a PanARMENIAN.Net reporter, Khurshudyan is recovering from a hand injury to restart training in 10 days. “No team practise sessions were scheduled for this year, other than work with personal trainers. In 2012, the team will be getting ready for European Championships and London Olympics,” the coach said.