«Ես գոհ չեմ մեր ծանրորդուհիների ելույթներից Փարիզում կայացած աշխարհի առաջնությունում, սակայն, կարևորն այն է, որ մենք կարողացանք երկու ուղեգիր նվաճել: Առաջնությունը չստացվեց, սակայն ոչինչ, ամեն անգամ չի ստացվում մեդալներով վերադառնալ Հայաստան»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը:
Առաջնության արդյունքում կանանց հավաքականը 2 օլիմպիական վարկանիշ վաստկեց 98 միավորով: Հռիփսիմե Խուրշուդյանը (+75կգ ք/կ) և Մելինե Դալուզյանը (69 կգ ք/կ) ձախողեցին առաջնությունը: Միավորներ վաստակեցին միայն Իզաբելա Յայլյանը (53 կգ ք/կ) և Նաիրա Հարությունյանը (+75կգ ք/կ)՝ զբաղեցնելով 25 և 24-րդ տեղերը համապատասխանաբար:
Ըստ Ներսիսյանի, Խուրշուդյանի ձեռքի վնասվածքը լուրջ չէ և նա 10 օրից արդեն կսկսի մարզվել: «Այս տարի մենք մտադիր չենք հավաքներ անցկացներ, մարզուհիներն աշխատելու են անձնական մարզիչների հետ: Իսկ 2012թ. կսկսենք պատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանն ու Օլիմպիական խաղերին»,-ասել է մարզիչը

16 Ноябрь 2011 - 14:10 AMT
“Я не доволен выступлениями наших штангисток на чемпионате мира в Париже, но главное, что мы смогли завоевать две путевки. Чемпионат не у нас не получился, но ничего, не каждый раз получается вернуться в Армению с медалями”,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян.
По итогам чемпионата мира в Париже женская сборная заработала 2 рейтинга Олимпийских игр 2012 года с 98 очками. Рипсиме Хуршудян (в/к +75) и Мелине Далузян (в/к 69) провалили чемпионат мира. Очки на чемпионате мира заработали лишь Изабела Яйлян (в/к 53) и Наира Арутюнян (в/к +75), которые заняли 25 и 24 места соответственно.
По словам Нерсисян, травма руки Хуршудян несерьезная и она через 10 дней уже сможет начать тренировки. “В этом году мы не планируем проводить сборы, и спортсменки будут работать со своими личными тренерами. А в 2012 году начнем готовиться к чемпионату Европы и, конечно, к Олимпийским играм”,- подчеркнул наставник.