Լոնդոնի խորհրդանիշներից մեկը` Թաուերյան կամուրջը նոր տպավորիչ լուսավորություն կստանա 2012 թվականի Օլիմպիադայի կապակցությամբ:
Բրիտանական մայրաքաղաքի իշխանությունները հավանություն են տվել լուսադիոդային լուսավորման նոր համակարգի տեղադրմանը, որը կաշխատի մոտակա 25 տարիների ընթացքում, հաղորդում է rosbalt.ru-ն:
Հայտնի կամուրջն իր գոթական աշտարակներով, հետիոտնային պատկերասրահներով և բնորոշ շղթաներով 2012թ. ամռանը կզարդարվի լուսարձակող օլիմպիական օղակներով և Պարալիմպիական խաղերի խորհրդանիշներով:
GE ընկերության կողմից իրականացվելիք նախագիծը կարող է կամրջի լուսավորության համար ծախսվող էներգիան կրճատել 40 տոկոսով, ինչպես նաև շահավետ կերպով կընդգծի կամրջի գեղեցկությունը գիշերային ժամերին: Լուսավորման հնացած համակարգի փոխարինման աշխատանքները ծրագրվում է սկսել մոտ ժամանակներս:

The 800-foot Tower Bridge in London will have an LED makeover with the support of General Electric and EDF Energy who are sponsors of the 2012 Olympic and Paralympic Games.
The bridge lighting will be installed by the French firm Citelum, which has designed lighting for landmarks such as the Eiffel Tower, the Valley of the Kings in Egypt, and the Petronas Twin Towers in Kuala Lumpur, Malaysia.
GE said that its multi-colour LEDs with variable intensity will illuminate the bridge's Victorian gothic turrets, granite and stone towers, as well as an aerial walkway and suspension chains.
The LED lighting plan on London's Tower Bridge was unveiled earlier this year when GE, along with London 2012 sustainability partner EDF Energy, entered a public-private finance deal with Mayor Boris Johnson and the City of London Corporation to install a new energy-efficient lighting system on the Tower Bridge, LEDInside reported.