Լոս Անջելեսում տեղի է ունեցել IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանի և WBA վարկածով տիտղոսակիր Անսելմո Մորենոյի (Պանամա) համատեղ մամլո ասուլիսը, որոնց մենամարտը տեղի կունենա դեկտեմբերի 3-ին:
«Ես լավ եմ նախապատրաստվում մենամարտին և ցույց կտամ բոլորին, որ լավ մարզավիճակում եմ: Մորենոյի հետ մենամատից հետո, ես մտադիր եմ մենամարտել Աբներ Մարեսի հետ և հաղթել նրան: Ահա թե ինչին եմ ես ձգտում»,-հայ բռնցքամարտիկի խոսքերն է մեջբերում philboxing.com-ը:
Ըստ Դարչինյանի, Մորենոն լավ բռնցքամարտիկ է և ավելի բարձրահասակ է, սակայն ինքը մրցակցից ավելի ուժեղ կլինի. «Այս մենամարտում ես չեմ շտապի, ինչպես դա տեղի ունեցավ Ջոզեֆ Ագբեկոյի դեպքում: Ես ուղղակի ցանկանում էի նոկաուտի ենթարկել նրան առաջին ռաունդում, ես շատ անհամբեր էի»:
Դարչինյանի մրցակիցը՝ Մորենոն իր հերթին հավելեց, որ դեկտեմբերի 3-ը իր օրն է լինելու և բոլորը գոհ կմնան իր ելույթից:
«Ես պատրաստ եմ հանդիպման, մենք հետևել ենք Վիկ Դարչինյանի մենամարտերին և մտադիր ենք ամեն ինչ անել, դիմակայելու համար նրան: Ես 8 անգամ հաջողությամբ պաշտպանել եմ իմ տիտղոսը, սակայն, միշտ ցանկացել եմ Դարչինյանի պես մրցակից ունենալ՝ իմ անունը համաշխարհային բռնցքամարտի պատմության մեջ հավերժացնելու համար»,-ասել է Մորենոն:

Two-Division World Champion Vic Darchinyan and WBA Bantamweight Super Champion Anselmo Moreno held a media conference call to discuss the upcoming SHOWTIME CHAMPIONSHIP BOXING event on Dec. 3 from Honda Center in Anaheim, Calif.
“I’m well prepared and I want to show everyone in America and the rest of the world that I’m very fit and ready to go. As soon as I’m done fighting (Moreno) I want to fight Abner Mares and I will destroy him. That’s what I want,” the Armenian boxer said.
“I think Moreno is an OK fighter. I don’t think he’s a very effective fighter because he just goes round by round. I’m just going to be too strong for him. I know I have to be patient. I can’t be in a rush like I did against Agbeko. I just wanted to knock him out in the first round and I was very impatient,” Darcinyan said.
“We are prepared and we have watched Vic Darchinyan,” challenger Anselmo Moreno noted. “We are going to do everything to counter him and make him feel uncomfortable. “I’ve had eight title defenses but I needed a name like Vic Darchinyan to put my name out there on the map,” philboxing.com quoted the boxer as saying.