Լոս Անջելեսում տեղի է ունեցել IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանի և WBA վարկածով տիտղոսակիր Անսելմո Մորենոյի (Պանամա) համատեղ մամլո ասուլիսը, որոնց մենամարտը տեղի կունենա դեկտեմբերի 3-ին:
«Ես լավ եմ նախապատրաստվում մենամարտին և ցույց կտամ բոլորին, որ լավ մարզավիճակում եմ: Մորենոյի հետ մենամատից հետո, ես մտադիր եմ մենամարտել Աբներ Մարեսի հետ և հաղթել նրան: Ահա թե ինչին եմ ես ձգտում»,-հայ բռնցքամարտիկի խոսքերն է մեջբերում philboxing.com-ը:
Ըստ Դարչինյանի, Մորենոն լավ բռնցքամարտիկ է և ավելի բարձրահասակ է, սակայն ինքը մրցակցից ավելի ուժեղ կլինի. «Այս մենամարտում ես չեմ շտապի, ինչպես դա տեղի ունեցավ Ջոզեֆ Ագբեկոյի դեպքում: Ես ուղղակի ցանկանում էի նոկաուտի ենթարկել նրան առաջին ռաունդում, ես շատ անհամբեր էի»:
Դարչինյանի մրցակիցը՝ Մորենոն իր հերթին հավելեց, որ դեկտեմբերի 3-ը իր օրն է լինելու և բոլորը գոհ կմնան իր ելույթից:
«Ես պատրաստ եմ հանդիպման, մենք հետևել ենք Վիկ Դարչինյանի մենամարտերին և մտադիր ենք ամեն ինչ անել, դիմակայելու համար նրան: Ես 8 անգամ հաջողությամբ պաշտպանել եմ իմ տիտղոսը, սակայն, միշտ ցանկացել եմ Դարչինյանի պես մրցակից ունենալ՝ իմ անունը համաշխարհային բռնցքամարտի պատմության մեջ հավերժացնելու համար»,-ասել է Մորենոն:

В Лос-Анджелесе состоялась совместная пресс-конференция чемпиона мира по версии IBO Вика Дарчиняна и обладателя титула по версии WBA Ансельмо Морено (Панама), которые 3 декабря проведут поединок.
“Я хорошо готовлюсь к поединку, и покажу всем, что в хорошей форме. После боя с Морено, я намерен провести поединок с Абнером Маресом и победить его. Вот чего к чему стремлюсь”,- слова армянского боксера передает philboxing.com.
По словам Дарчиняна, Морено хороший боксер и выше него ростом, но он будет сильнее соперника: “В этом поединке я не буду спешить, как это сделал против Джозефа Агбеко. Я просто хотел нокаутировать его в первом раунде, и я был очень нетерпелив”.
Соперник Дарчиняна Морено в свою очередь добавил, что 3 декабря будет его днем, и все останутся довольными его выступлением.
"Я готов к встрече, мы наблюдали за поединками Вика Дарчиняна и собираемся сделать все, чтобы противостоять ему и заставить его чувствовать себя некомфортно. Я 8 раз успешно защитил свой титул, но всегда хотел такого соперника, как Дарчинян, чтобы вписать свое имя в историю мирового бокса”,- добавил Морено.