IBО վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը, որը դեկտեմբերի երեքին Կալիֆորնիայի Honda կենտրոնում կմենամարտի WBA վարկածով չեմպիոն Անսելմո Մորենոյի (Պանամա) հետ, հայտարարել է, որ իր հավատը չի գալիս, որ այդ մենամարտին սպասում են այդքան մեծ թվով երկրպագուներ ողջ աշխարհում:
«Ամեն անգամ ես ռինգ եմ դուրս գալիս հանուն Հայաստանում և Ավստրալիայում գտնվող իմ երկրպագուների, որոնք միշտ սատարում են ինձ: Ինձ համար տարբերություն չկա, թե որտեղ է կայանալու մենամարտը և ով է լինելու իմ հակառակորդը»,-Դարչինյանի խոսքերն է փոխանցում է fightnews.com-ը:
Դարչինյանի խոսքով, ինքը կարդացել է Մորենոյի մեկնաբանությունները, որտեղ նա կարծիք է արտահայտել, որ կարող է նոկաուտի ենթարկել հայ բռնցքամարտիկին: «Նա կարծում է, որ Վիկ Դարչինյանի հետ մենամարտելը հեշտ է, և ես նման եմ նրա նախկն մրցակիցներին: Գուցե Մորենոն, ինչպես և Ռոխասը, Արսեն, Միխարեսը և Պաչեկոն, բարձրահասակ է ինձանից, նրանք հրաշալի բռնցքամարտիկներ են, սակայն բոլորին էլ ես կարողացա հաղթել: Ես իմ բոլոր երկրպագուներին խոստանում եմ, որ ոչ ոք չի կանգնեցնի «Կատաղի ցուլին»: Այնպես որ, պատրաստվիր Մորենո, քանի որ հաղթողը ես եմ լնելու»,-նշում է աշխարհի չեմպիոնը:
Հայ բռնցքամարտիկը նշում է, որ Մորենոյին հաղթելուց հետո մտադիր է մենամարտել WBC վարկածով աշխարհի չեմպիոն Տոշիակի Նիշիկոայի (Ճապոնիա) դեմ, և չի բացառում, որ մենամարտը կարող է կայանալ Ճապոնիայում, Հայաստանում կամ Ավստրալիայում:

18 Ноябрь 2011 - 12:54 AMT
Чемпион мира по версии IBО Вик Дарчинян, который 3 декабря в Калифорнии в центре “Honda” проведет поединок против чемпиона мира WBA Анселмо Морено (Панама), заявил, что он не может поверить, что этого поединка ожидает так много болельщиков во всем мире.
“Каждый раз я выхожу на ринг ради моих болельщиков в Австралии и Армении, которые всегда поддерживают меня. Для меня нет разницы, где пройдет поединок и кто будет моим соперником ”,- передает слова Дарчиняна fightnews.com.
По словам Дарчиняна, он прочитал комментарии Морено, в которых он выразил мнение, что может нокаутировать армянского боксера. “Он думает, что боксировать с Виком Дарчиняном легко, и что я похож на предыдущих его соперников. Может быть Морено выше меня как Рохас, Арсе, Михарес и Пачеко, все они отличные боксеры, но всех я смог победить. Я обещаю всем моим болельщикам, что никто не остановит “Бешенного быка”. Так что, готовься Морено, поскольку победителем буду я”,- отметил чемпион мира.
Армянский боксер отметил, что после победы над Морено, намерен провести поединок против чемпиона мира по версии WBC Тошиаки Нишикоа (Япония), и не исключает, что он может состояться в Японии, Армении или же в Австралии.