Արգենտինայի թենիսի հավաքականի ավագ Մոդեստո Վասկեսը եզրափակիչ խաղի համար հավաքական է հրավիրել Դավիթ Նալբանդյանին, Խուան Մարտին Դել Պոտրոյին, Խուան Մոնակոյին, Խուան Իգնասիո Չելային և Էդուարդո Շվանակին, հայտնում է Նալբանդյանի երկրպագուների կայքը:
Դևիսի գավաթի եզրափակիչը տեղի կունենա Սեվիլիայում դեկտեմբերի 2-4, Արգենտինայի մրցակիցը կլինի Իսպանիան:
«Սեվիլիայում հանդես կգան հինգ թենիսիստներ: Դա Գավաթի եզրափակիչն է, այն տարբերվում է մյուս հանդիպումներից: Թե այդ թենիսիստներից ով հանդես կգա եզրափակչում մենք կասենք վիճակահանությունից մեկ ժամ առաջ»,-հայտարարել է Վասկեսը:
Հավաքականի փոխավագ Կաիո Ռիվերան հայտարարել է, որ Նալբանդյանը ձախ ձեռքի խնդիր ունի, սակայն դա լուրջ չէ, նա շարունակում է համառորեն մարզվել:
Արգենտինայի հավաքականը կսկսի պատրաստվել Դևիսի գավաթի եզրափակչին նոյեմբերի 21-ից Բուենոս Այրեսում, իսկ նոյեմբերի 24-ին կմեկնի Իսպանիա:

Капитан сборной Аргентины по теннису Модесто Васкес в сборную для финального матча Кубка Дэвиса пригласил Давида Налбандяна, Хуана Мартина Дель Потро, Хуана Монако, Хуана Игнасио Чела и Эдуардо Шванака, передает сайт болельщиков Налбандяна.
Финал Кубка Дэвиса пройдет в Севилье 2 – 4 декабря, соперником Аргентины будет Испания.
“В Севилье выступят пять теннисистов. Это финал Кубка, и он отличается от других встреч. Кто из этих теннисистов выступит в финале, мы скажем за час до жеребьевки матчей”,- заявил Васкес.
Вице-капитан сборной Каио Ривера заявил, что у Налбандяна есть проблема левой руки, но это не серьезно, и он продолжает упорно тренироваться.
Сборная Аргентины начнет готовиться к финалу Кубка Дэвиса с 21 ноября в Буэнос-Айресе, а 24 ноября команда отправится в Испанию.