LiveJournal բլոգային հարթակից վերանալու են բոլոր գովազդային բաներները։ Այս մասին հայտնել է հարթակի նոր ղեկավար Իլյա Դրոնովը, գրում է Lenta.ru-ն։Իլյա Դրոնովի խոսքով գովազդները վերանալու են՝ անկախ օգտագործողի վճարովի կամ անվճար ծառայություններից օգտվելուց։ Նրա խոսքով, գովազդային բաներները տեսանելի են լինելու միայն չգրանցված օգտագործողների՝ ընթերցողների համար։
Ինչպես հայտնել է SUP ընկերության նորանշանակ մեդիա տնօրեն Անտոն Նոսիկը, LiveJournal-ի հետ միաժամանակ «օրինականացվելու է» այն ամենն, ինչ տեղ է գտնում հենց բլոգերների կողմից, այդ թվում և գովազդը։ Այսինքն եթե մեկը մեկնաբանությունում գովազդ է անում, ապա դա համարվելու է սպամ և ջնջվելու է։
Իլյա Դրոնովը և Անտոն Նոսիկը հայտնել են նաև, որ LiveJournal-ում փոխվելու է օգտագործողների վարկանիշ վաստակելու մեթոդը։ Օգտագործողի վարկանիշը բարձրանալու է՝ հաշվի առնելով նրա մեկնաբանություններ անելու հաճախականությունը, ընկերների քանակը, գրառումների նկատմամբ արձագանքը և ուրիշների գրառումների վերահրապարակումը։
Իլյա Դրոնովի հայտարարությամբ, 2012-ի սկզբում ամբողջապես փոխվելու է LiveJournal-ի ինտերֆեյսը։ Նրա խոսքով հարթակի սերվերների մի մասը տեղակայվելու է Եվրոպայում, որպեսզի Ռուսաստանի օգտագործողների համար հարթակն ավելի արագ աշխատի։
Նշենք, որ LiveJournal Russia-ի նոր ղեկավարները հայտնի դարձան նոյեմբերի 16-ին։ Իլյա Դրոնովը նախկինում հարթակի արտադրանքների զարգացման գծով տնօրենն էր, իսկ Անտոն Նոսիկը SUP-ում աշխատել էր 2006-ից 2008-ը։
SUP ընկերությունը հիմնել են 2006-ին ամերիկացի ձեռնարկատեր Էնդրյու Պոլսոնը և ռուս գործարար Ալեքսանդր Մամուտը։ LiveJournal-ը գնվել է SUP-ի կողմից 2007-ին:

Со страниц дневников пользователей блогхостинга LiveJournal будут убраны все рекламные баннеры, об этом пишет Lenta.ru. По словам нового руководителя блгохостинга Ильи Дронова, баннеров на страницах не будет вне зависимости от статуса аккаунта (платный или бесплатный). Рекламные баннеры будут видны только у незарегистрированных пользователей – у читателей.
Как известно, новый директор компании SUP Антон Носик вместе с LiveJournal займется “легализацией” всего, что размещают сами блогеры, в том числе и рекламы. То есть, реклама, которая размещается в комментариях к чужим записям, по-прежнему будет считаться спамом и удаляться.
Илья Дронов и Антон Носик заявили, что LiveJournal также меняет метод получения “рейтинга” пользователем. "Рейтинг" пользователя будет зависеть от его отношений с другими – от количества друзей, комментариев, откликов на записи.
По утверждению Ильи Дронова, в 2012 году интерфейс LiveJournal будет полностью изменен. Часть серверов будет размещена в Европе, чтобы для российских пользователей блогхостинг работал быстрее.
Следует отметить, что об изменениях в руководстве LiveJournal Russia стало известно 16 ноября. Илья Дронов до нового назначения был директором по развитию продуктов. А Антон Носик работал в SUP в 2006 – 2008 годах.