ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը նոյեմբերի 21-ին ընդունել է Հեռահաղորդակցության միջազգային միության (ITU) գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Հուլին Ժաոյին, տեղեկացնում են նախարարության մամլո ծառայությունից։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել բարձրաստիճան հյուրին հեռահաղորդակցության ոլորտում Հայաստանին աջակացելու համար: Մ.Վարդանյանն անդրադարձել է Հեռահաղորդակցության միջազգային միության կողմից կիբերանվտանգության խնդիրներին աջակցելու և տեսակոնֆերանսների համար համապատասխան կահավորանքի տրամադրման հարցերին:
ITU գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Հուլին Ժաոն նշել է, որ հեռահաղորդակցության ոլորտում Հայաստանն անցած տարվա համեմատ ԱՊՀ տարածաշրջանում ամենադինամիկ զարգացումն ու արդյունքներն է արձանագրել: Ըստ նրա, Հայաստանն իր ցուցանիշներով այս տարի առաջ է անցնելու Ադրբեջանից, Չինաստանից և Թաիլանդից:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք քննարկել են հետագա համագործակցության ծրագրերը: Նշենք, որ այսօր բացվեց ITU-ի և ՀՀ ՏԿՆ-ի նախաձեռնությամբ ստեղծված կույր և վատ տեսողություն ունեցող մարդկանց համար ինտերնետային հասանելության համակարգչային կենտրոն։

On November 21, Armenian Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan met with Deputy Secretary General of International Telecommunication Union (ITU) Houlin Zhao, ministerial press service reported.
During the meeting Minister Vardanyan dwelled on solution of problems related to cyber security and provision of appropriate equipment for video conferencing through ITU.
ITU Deputy Secretary General, in turn, noted major progress in telecommunications sector of Armenia compared with other CIS countries. According to Houlin Zhao, Armenia is likely to surpass Azerbaijan, China and Thailand in the field this year.
Further cooperation prospects were also discussed at the meeting.
At the initiative of ITU and RA Ministry of Transport and Communication computer center for the blind and visually impaired was opened.