2011 թ-ի դեկտեմբերի 3-ից մինչև 2012 թ-ի հունվարի 7-ը Բրյուսելում կանցակցվի Հայկական ճարտարապետության ցուցահանդես: Միջոցառման շրջանակներում, դեկտեմբերի 5-ին, կցուցադրվի «Ռենեսանս» հիմնադրամի ֆինանսական ու կազմակերպչական աջակցությամբ ստեղծված «Եվրոպայի հայկական ժառանգությունը» փաստագրական ֆիլմը, գրում է analitika.at.ua-ն:
«Եվրոպայի հայկական ժառանգությունը» բացում է Եվրոպայի երկրներում հայկական համայնքների առաջացման ու զարգացման, մշակույթի, գիտության, արվեստի և տեխնոլոգիաների բոլոր ոլորտներում այդ երկրների վրա դրանց ազդեցության ուսումնասիրման մեծ մշակութային նախագիծը:
2011 թ-ն նոյեմբերի 20-ին ցուցադրությունը արդեն տեղի է ունեցել Հաագայում և Լվովում, իսկ նոյեմբերի 23-ին «Եվրոպայի հայկական ժառանգությունը» կտեսնեն Կիևի բնակիչները:

From December 3, 2011 to January 7, 2012, Brussels will host an exhibition of Armenian architecture.
On December 5, the event will feature screening of the Armenian legacy of Europe documentary shot through financial and organizational support of Kharkiv-based Renaissance Charitable Fund., analitika.at.ua reported.
Armenian legacy of Europe is a huge cultural project aimed at studying and promoting history and development of Armenian communities in Europe, their impact on various fields of these countries.
On November 20, 2011, the film was screened in The Hague and Lviv. On November 23, it will be presented in Kyiv.