2011 թ-ի դեկտեմբերի 3-ից մինչև 2012 թ-ի հունվարի 7-ը Բրյուսելում կանցակցվի Հայկական ճարտարապետության ցուցահանդես: Միջոցառման շրջանակներում, դեկտեմբերի 5-ին, կցուցադրվի «Ռենեսանս» հիմնադրամի ֆինանսական ու կազմակերպչական աջակցությամբ ստեղծված «Եվրոպայի հայկական ժառանգությունը» փաստագրական ֆիլմը, գրում է analitika.at.ua-ն:
«Եվրոպայի հայկական ժառանգությունը» բացում է Եվրոպայի երկրներում հայկական համայնքների առաջացման ու զարգացման, մշակույթի, գիտության, արվեստի և տեխնոլոգիաների բոլոր ոլորտներում այդ երկրների վրա դրանց ազդեցության ուսումնասիրման մեծ մշակութային նախագիծը:
2011 թ-ն նոյեմբերի 20-ին ցուցադրությունը արդեն տեղի է ունեցել Հաագայում և Լվովում, իսկ նոյեմբերի 23-ին «Եվրոպայի հայկական ժառանգությունը» կտեսնեն Կիևի բնակիչները:

С 3 декабря 2011 года по 7 января 2012 года в Брюсселе пройдет выставка Армянской архитектуры. В рамках мероприятия, 5 декабря, состоится показ документального фильма "Армянское наследие Европы", созданного при финансовой и организационной поддержке харьковского Благотворительного фонда “Ренессанс”, пишет analitika.at.ua.
"Армянское наследие Европы" открывает большой культурный проект по изучению и популяризации истории и путей развития армянских общин в странах Европы, их влияние на развитие этих стран практически во всех сферах культуры, науки, искусства и технологий.
20 ноября 2011 года, показ уже прошел в Гааге и Львове, а 23 ноября 2011 года "Армянское наследие Европы" увидят жители Киева.