Նոյեմբերի 22-ին բրազիլական Կալդաս-Նովաս քաղաքում տեղի ունեցած շախմատի պատանեկան առաջնության շրջանակներում տեղ կունենան 5-րդ տուրի պարտիաները:
Մինչև 18տ տարիքային խմբում աշխարհի մինչև 20 տ խմբի արծաթե մրցանակակիր Սամվել Տեր-Սահակյանը 4 միավորով կգլխավորի մրցաշարային աղյուսակը: Նույնքան միավոր ունի նաև Սալեհ Սալեմը (ՄԱԷ), որի հետ էլ 5-րդ տուրում կհանդիպի հայ շախմատիստը:
Ռոբերտ Աղասարյանը, որը 3 միավորով 20-րդ տեղում է, կհանդիպի Ուիլյամ Պալոմինո Էսպինոզայի հետ (Պերու), որը 19-րդ տեղում է:
Մինչև 16 տ տարիքային խմբում Հովհաննես Գաբուզյանը կխաղա Ցանկուտա Էմիրօղլուի (Թուրքիա) հետ, Գրիգորյանը՝ Լուիս Պաուլո Սուպիի (Բրազիլա) հետ: Գաբուզյանը 3 միավորով 10-րդ տեղում է, իսկ Գրրգորյանը՝ 2,5 միավորով 36-րդ տեղում է:

The 5th round pairings of the World Youth Chess Championship going on in Caldas Novas, Brazil, have been announced.
In the U18 tournament, Armenia’s Samvel Ter-Sahakyan, who tops the standings with 4 points will face UAE’s Saleh Salem. Robert Aghasaryan (20th, with 3 points) will play against Willyam Palomino Espinoza of Peru, who is 19th.
In the U16 tournament, Hovhannes Gabuzyan (10th, with 3 points) will rival Cankut Emiroglu of Turkey. Karen Grigoryan (36th, with 2.5 points) will play against Luis Paulo Supi.