Նոյեմբերր 29-ին Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնում (ՄԻԿ) կանցկացվի սեմինար «Ծանոթություն HTML5 and CSS3 տեխնոլոգիաներին» խորագրով, տեղեկացնում են ՄԻԿ-ից:
Սեմինարը կվարի ծրագրավորող և դասավանդող Շահեն Գասպարյանը: Սեմինարի ժամանակ մասնակիցները կծանոթանան HTML5 and CSS3 տեխնոլոգիաների կիրառությանը և դրանց նորագույն առանձնահատկություններին:
Դասընթացն անվճար է, մասնակցել ցանկացողները պետք է գրանցվեն՝ լրացնելով օնլայն հայտը մինչև նոյեմբերի 28-ը: Մասնակիցների ընտրությունը կատարվելու է ըստ դիմելու առաջնահերթության:
Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնը բացվել է 2011-ի մայիսին: Կենտրոնի ստեղծմանն աջակցել են ՀՀ կառավարությունը, «Մայքրոսֆթ ԱրԷյ» ընկերությունը, ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալությունը, «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամն ու Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանը:

22 Ноябрь 2011 - 08:23 AMT
29 ноября в Ереване в “Инновационном центре Miсrosoft” (ИЦМ) будет проведен семинар на тему “Знакомство с технологиями HTML5 и CSS3”, сообщают в ИЦМ.
Семинар проведет программист и преподаватель Шаген Гаспарян. Во время семинара участники узнают об использовании технологий HTML5 и CSS3, познакомятся с их новейшими свойствами и особенностями.
Курсы бесплатные, желающие принять участие должны зарегистрироваться, заполнив онлайн-заявку до 28 ноября.
“Инновационный центр Miсrosoft” открылся в мае 2011 года. Открытию центра оказали содействие Правительство РА, “Microsoft RA”, USAID, Фонд “Инкубатор предприятий” (EIF), Союз предприятий ИТ и Армянский государственный политехнический университет.