«Մթնշաղ. Արևածագ» ֆիլմի պրեմիերան Երևանում նոյեմբերի 25-ից 26-ն է տեղափոխվում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են «Մոսկվա» կինոթատրոնում: Հարկ է նշել, որ ինչպես Երևանում, այնպես էլ արտասահմանում ֆիլմի պրեմիերան արդեն բազմիցս հետաձգվել է: Սկզբնապես հաղորդվում էր, որ ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան կկայանա նոյեմբերի 18-ին, սակայն այն տեղի ունեցավ նոյեմբերի 13-14-ին: Ֆիլմն աշխարհի տարբեր երկրների կինոթատրոններում պաշտոնապես հայտնվել է նոյեմբերի 18-ից:
«Մթնշաղ: Սագա: Արևածագ» (անգլ. Twilight Saga: Breaking Dawn) ռեժիսոր Բիլլ Քոնդոնի գեղարվեստական ֆիլմն է Ստեֆանի Մայերի համանուն վեպի հիման վրա: Summit Entertainment-ի տրամադրած տեղեկատվության համաձայն, ֆիլմը բաղկացած կլինի երկու մասից: Առաջին մասի պրեմիերան կկայանա 2011թ. նոյեմբերի 18-ին, իսկ երկրորդ մասի պրեմիերան` 2012թ. նոյեմբերի 15-ին: Նախնական տվյալներով, ֆիլմի առաջին մասը կպատմի Բելլա Սվոնի (Քրիսթեն Ստյուարտ) կյանքի վերջին ամիսների մասին` որպես մարդ, իսկ երկրորդ մասը` առաջին ամիսների մասին` կերպարանափոխված:

Yerevan premiere of The Twilight Saga: Breaking Dawn film was postponed from Nov 25 to 26, Moscow film theatre told a PanARMENIAN.Net reporter.
The film premiere date was repeatedly changed both in Yerevan and abroad. Though as previously reported, the world premiere was scheduled for Nov 18, the film premiered Nov 13-14. Nov 18 was named as the date of official release.
The Twilight Saga: Breaking Dawn, commonly referred to as Breaking Dawn, is a 2011/2012 two-part romantic fantasy film directed by Bill Condon and based on the novel Breaking Dawn by Stephenie Meyer. The two parts form the fourth and final installment in the The Twilight Saga series.