«Պորտուի» գլխավոր մարզիչ Վիտոր Պերեյրան Չեմպիոննեի լիգայի շրջանակներում Դոնեցկի «Շախտյորի» հետ խաղից առաջ ասել է, որ իրենք պետք է մոռանան Գավաթի մրցաշարում Պորտուգալիայի պարտության մասին որքան հնարավոր է շուտ: «Չեմպիոնների լիգան միանգամայն այլ մակարդակ է: Մենք գերազանց ենք պատրաստվել խաղին: Այժմ մենք լավագույն մարզավիճակում ենք: Փլեյ-օֆի դուռը բաց թողնելու համար մենք պետք է հաղթենք Դոնեցկում»,-Պերեյրայի խոսքերն է մեջբերում ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
Ըստ պորտուգալացիների մարզչի, «Պորտուն» «Շախտյորի» հետ խաղում արագ և ագրեսիվ ֆուտբոլ կցուցադրի՝ հասկանալով, որ «Շախտյորին» միայն հաղթանակ է պետք: «Մրցակիցը ռիսկի է դիմելու, առավելագույնն է անելու հաղթելու համար: Ուստի մենք պետք է շատ զգուշավոր լինենք: Ես հավատում եմ իմ թիմին և իմ սաների տաղանդին»:
«Շախտյոր»-«Պորտու» խաղը տեղի կունենա նոյեմբերի 23-ին Դոնեցկում: «Շախտյորը» 2 միավորով վերջին տեղում է G խմբում, իսկ «Պորտուն» 4 միավորով 3-րդն է

Главный тренер “Порту” Витор Перейра перед матчем Лиги чемпионов с донецким “Шахтером” сказал, что они должны забыть о поражении в Кубке Португалии как можно скорее. “Лига чемпионов – это совсем другой уровень. Мы отлично подготовились к матчу. Сейчас мы находимся в своих лучших кондициях. Чтобы оставить открытой дверь в плей-офф, мы должны побеждать в Донецке”,- слова Перейры передает официальный сайт УЕФА.
По словам наставника португальской команды, они должны играть в быстрый и агрессивный футбол, понимая, что любой результат кроме победы лишает "Шахтер" всех шансов на выход из группы: “Соперник будет рисковать. Он приложит максимум усилий, чтобы выиграть. Поэтому мы должны сохранять предельную осторожность. Я верю в свою команду и в талант своих подопечных”.
Матч “Шахтер” – “Порту” состоится 23 ноября в Донецке на “Донбасс Арене”. “Шахтер” с 2 очками в группе G занимает последнее место, а “Порту” с 4 очками на 3 месте.