2011թ-ի նոյեմբերի 19-21-ը «Ոսկե ծիրանն անիվների վրա» կինոփառատոնը 5-րդ անգամ այցելեց Արցախ՝ կինոցուցադրություններ կազմակերպելով Ստեփանակերտում և Շուշիում: Ֆիլմացանկում ընդգրկված էին «Ոսկե ծիրան» 8-րդ կինոփառատոնի լավագույն ֆիլմերն ո մրցանակակիրները: Ցուցադրվեց 9 ֆիլմ՝ խաղարկային, վավերագրական և կարճամետրաժ: Փառատոնի բացումը միաժամանակ տեղի ունեցավ Ստեփանակերտի Մշակույթի և երիտասարդության պալատում և Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի կենտրոնում:
«Ոսկե ծիրանն անիվների վրա» կինոփառատոնը Արցախում իրականացրեցին ԼՂՀ Մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը, «Փյունիկ» մարդկային ռեսուրսների զարգացման հիմնադրամը, «Արցախ բրենդի կոմպանի»-ին: «Ոսկե ծիրանն անիվների վրա» կինոփառատոնի գլխավոր հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:

С 19 по 21 ноября 2011 года кинофестиваль “Золотой абрикос на колесах” уже в пятый раз посетил Арцах, организуя кинопоказы в Степанакерте и Шуши. На фестивале были представлены лучшие фильмы 8-го международного кинофестиваля “Золотой абрикос”, а также фильм – победитель конкурса. Было показано 9 игровых, документальных и короткометражных фильмов. Открытие фестиваля одновременно состоялось и во Дворце культуры и молодежи Степанакерта, и в Центре искусства “Нарекаци” в Шуши.
Кинофестиваль “Золотой абрикос на колесах” реализован Министерством культуры и по вопросам молодежи НКР, Фондом развития человеческих ресурсов “Пюник” и компанией “Арцах бренди копман”.