Դեկտեմբերի 15-ին Երևանում ծրագրված է «Առաքելությունն անիրագործելի է. Ֆանտոմ Արձանագրությունը» (անգլ. Mission Impossible – Ghost Protocol) արկածային մարտաֆիլմի պրեմիերան, որը «Առաքելությունն անիրագործելի է 3» ֆիլմի շարունակությունն է: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են «Մոսկվա» կինոթատրոնից: Չի բացառվում, որ պրեմիերայի ամսաթիվը կարող է փոխվել: Հարկ է նշել, որ համաշխարհային պրեմիերան նույնպես նշանակված է 2011թ. դեկտեմբերի 15-ին:
Ֆիլմի սյուժեն` «Առաքելությունն անիրագործելի է» բաժանմունքը փակել են Կրեմլի պայթյունին նրանց հանցակից լինելու մեղադրանքներից հետո: Գործակալ Իթան Հանթն ու նրա նոր թիմը, որոնց առաջադրվել են Կրեմլը պայթեցնելու մեղադրանքները, ստիպված են փախուստի դիմել, որպեսզի փորձեն մաքրել իրենց կազմակերպության անունը: Ֆիլմի նկարահանումները տեղի են ունեցել Դուբայում, Պրահայում, Մոսկվայում, Վանկուվերում և Ռաջաստհանում:

24 Ноябрь 2011 - 05:24 AMT
На 15 декабря в Ереване запланирована премьера приключенческого боевика «Миссия невыполнима: Протокол Фантом»
15 декабря в Ереване состоится премьера приключенческого боевика «Миссия невыполнима: Протокол Фантом» (англ. Mission: Impossible — Ghost Protocol), который является продолжением фильма «Миссия невыполнима 3». Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в кинотеатре «Москва». Не исключено, что дата премьеры может измениться. Следует отметить, что мировая премьера также назначена 15 декабря 2011 года.
Сюжет фильма: Отдел «Миссия Невыполнима» закрыли после обвинения их в причастности ко взрыву Кремля, в результате которого, он полностью разрушен. Агент Итан Хант и его новая команда на которых повесили обвинение в подрыве Кремля вынуждены бежать, чтобы попытаться очистить имя своей организации. Съемки фильма проходили в Дубае, Праге, Москве, Ванкувере и Раджастхане.