Սոչիում, որտեղ ընթանում է Եվրոպայի ազգային Օլիմպիական կոմիտեների Գլխավոր վեհաժողովը, ԵՕԿ նախագահ Պատրիկ Հիքքին կարծիք է հայտնել, որ եվրոպական մայրցամաքում սեփական խաղերը կազմակերպելու ժամանակն է, քանի որ նման միջոցառումներն արդեն անցկացվում են մյուս աշխարհամասերում: Օրինակ, շատ հայտնի են Ասիական խաղերը:
Դա նոր Օլիմպիադա չի լինի, քանի որ «եվրախաղերում» մեդալները նախատեսվում է խաղարկել մոտ երեք տասնյակ մարզաձևերում, հաղորդում է rg.ru-ն:
Նոյեմբերի 24-ին ԵՕԿ Գլխավոր վեհաժողովը կշարունակի իր աշխատանքը, իսկ երեկոյան տեղի կունենա ամփոփիչ մամլո ասուլիսը, որի ժամանակ կհրապարակվեն Սոչիում ընդունված որոշումները:

В Сочи, где проходит Генеральная ассамблея национальных Олимпийских комитетов Европы, президент ЕОК Патрик Хикки высказал мнение, что на европейском континенте пора организовать свои игры, поскольку подобные мероприятия уже проводятся в других частях света. Например, широко известны массовые Азиатские Игры.
Это будет не новая Олимпиада, поскольку медали на таких “евроиграх” планируется разыграть примерно в трех десятках видов спорта, передает rg.ru.
24 ноября Генеральная ассамблея ЕОК продолжит работу, а вечером пройдет итоговая пресс-конференция, на которой будут оглашены принятые в Сочи решения.