Դեկտեմբերի 5-ին և 6-ին Վարդան Պետրոսյանը վերջին անգամ կխաղա «Սեռասարսափ» ներկայացումը: «Ես այն շատ խաղացի: Թե ինչ արտացոլվեց կամ չարտացոլվեց` ես թողնում եմ հանդիսատեսի և թատերագետների դատին: Այն շատ լավ ընդունվեց, և ուրախալի է, որ հանդիսատեսի մոտ այդքան մեծ հետաքրքրություն առաջացրեց ներկայացումը», ասաց Պետրոսյանը: Նա նաև ասաց, որ այս ներկայացմամբ նա փորձել է մի քիչ ավելի հեռու գնալ և փորձել է էլ ավելի սրել թեմաները: Վարդան Պետրոսյանը նաև նշեց, որ երբեմն նրան սխալ են հասկանում, և դա ճիշտ է, քանի որ նրա ներկայացումները միանշանակ չեն: Նա գտնում է, որ «Սեռասարսափով» հասցրեց իր ասելիքը հանդիսատեսին:
Խոսելով իր հետագա պլաններից, նա ասաց, որ ծրագրում է ձևով շատ տարբեր ներկայացումներ, բայց բոլորն էլ շոշափելու են քաղաքական և հասարակական թեմաները: Նա խոստացավ անդրադառնալ նաև եկող տարվա խորդրդարանական ընտրություններին: Ներկայացումը խաղացվել է 20-25 անգամ:

24 Ноябрь 2011 - 11:20 AMT
5 и 6 декабря в Ереване актер и юморист Вардан Петросян в последний раз представит спектакль “Сексужас”. “Я уже много раз играл его, и что в спектакле отразилось, а что – нет, решать зрителю и театроведам. Спектакль был довольно хорошо принят зрителем, и радует, что он вызвал такой интерес”,- сказал Петросян. Он также добавил, что этим спектаклем он хотел пойти несколько дальше и поставить вопросы острее. По его словам, иногда зритель его неверно воспринимает, и это хорошо, поскольку все его спектакли неоднозначны. Вардан Петросян считает, что спектаклем “Сексужас” он сказал очень многое, все, что хотел донести до зрителя. Спектакль был сыгран 20-25 раз.
Говоря о планах на будущее, актер сказал, что планирует постановку разных спектаклей, но все они будут затрагивать политические и общественные темы. Он обещал затронуть и тему предстоящих парламентских выборов.