ՖԻՖԱ-ն իր կայքում պաշտոնապես հաստատել է, որ Հայաստանի ու Բելառուսի հավաքականները հաջորդ տարվա փետրվարի 29-ին ընկերական խաղ կանցկացնեն, սակայն անցկացման վայրը դեռ հայտնի չէ: Ինչպես նախկինում հայտարարել էր Բելառուսի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի առաջին տեղակալ Սերգեյ Սաֆարյանը, խաղը տեղի կունենա Թուրքիայում: Դա Հայաստանի հավաքականի առաջին խաղը կլինի 2012թ.:
2010թ. մարտի 3-ին Հայաստանը թուրքական Անթալիայում ընկերական հանդիպում ունեցավ Բելառուսի հավաքականի հետ և զիջել է 3:1 հաշվով:
ՖԻՖԱ-ի վարկանիշում Հայաստանի հավաքականը զբաղցենում է 46-րդ տեղը, իսկ Բելառուսը 65-րդ տեղում է:
Եվրո-2012 ընտրական փուլի B խմբում Հայաստանի հավաքականը 17 միավորով 3-րդ տեղում է, իսկ Բելառուսը 13 միավորով 4-ն է D խմբում:

ФИФА официально подтвердила на своем сайте, что сборные Армении и Белоруссии 29 февраля следующего года проведут товарищеский матч, но место проведения матча пока не известно. Как ранее заявил первый заместитель председателя Белорусской федерации футбола Сергей Сафарян, матч пройдет в Турции. Это будет первый матч сборной Армении в 2012 году.
3 марта 2010 года сборная Армении на стадионе турецкого города Анталья “Ататюрк” провела товарищеский матч со сборной Белоруссии и уступила со счетом 3:1.
В рейтинге ФИФА сборная Армении на 46 месте, а Белоруссия – на 65.
В группе В отборочного турнира EURO-2012 сборная Армении с 17 очками заняла 3 место, а Белоруссия в группе D с 13 очками на 4 месте.