«Armnet Awards 2011» մրցանակաբաշխության կայքերի գրանցման վերջնաժամկետին մնացել է երկու օր։ Նոյեմբերի 27-ի երեկոյան ժամը 18։00-ին գրանցումը կդադարեցվի։
«Armnet 2011» միջոցառման համակարգող և կազմակերպիչ SPMS ընկերության ներկայացուցիչ Ժիրայր Թերզյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ մրցանակաբաշխությանը մասնակցելու համար armnetawards.am կայքում արդեն գրանցվել է մոտ 400 կայք։
Ըստ Ժիրայր Թերզյանի, բազմիցս են եղել այնպիսինները, որոնք չեն համապատասխանել մասնակցության համար պահանջվող պայմաններին և ջնջվել են։ «Շատ են խախտում կանոնները։ Նոյեմբերի 28-ին արդեն, երբ գրանցումն ավարտված կլինի, ժյուրիի մասնակիցները կսկսեն ուսումնասիրել կայքերը»,-ասաց նա։ Նրա խոսքով ժյուրիի անդամներն առանձին-առանձին են դիտելու կայքերը, ապա միասին քննարկելու են դրանք։
Մասնակցության համար կայքերը պետք է համապատասխանեն 3 պայմաններից առնվազն 2-ին։ Դրանք են՝ նախատեսված լինեն հայկական շուկայի համար, ներկայացնեն Հայաստանի, հայերի, սփյուռքի մշակույթը, պատմությունը, խնդիրները և այլն և 3-րդ պայմանն է՝ ամբողջովին նախագծված լինեն Հայաստանում գրանցված ընկերության կողմից։
«Armnet Awards 2011»-ը կկայանա դեկտմեբրի 3-ին Armnet-ի միջոցառումների շրջանակներում։ Armnet-ի նպատակն է հայկական վեբ միջավայրի զարգացումը և խրախուսումը։ Մրցանակաբաշխությունն ունենալու է 8 անվանակարգ՝ Դիզայն և հարմարավետություն, Տարվա նորարարություն, Տեխնիկական կատարում, Լավագույն բովանդակություն, Տարվա առաջըթաց, Գլխավոր մրցանակ, Orange-ի կողմից սահմանված մրցանակ՝ լավագույն մոբայլ լուծում կայքի համար և Ժողովրդական ընտրություն։
«Ժողովրդական ընտրություն» անվանակարգում լավագույնին կընտրի հանրությունը SMS քվերակրությամբ՝ 10-41 կարճ համարին՝ նշելով նախընտրած մասնակից կայքի հատուկ համարը, իսկ մնացածին ժյուրին։
Ժյուրիի կազմում են Begun ընկերությունից Դմիտրի Դանիլենկոն, Google-ից Ստանիսլավ Վիդյաևը, Opera Software-ից Վլադիմիր Իսաևը, ՆեոՄեդիայից Վարդան Պապիկյանը, դիզայներ Արա Ասլանյանը, APMA-ի հիմնադիր Ալբերտ Պողոսյանը, Տեղեկատվության անվտանգության մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանը, France Telecom-ից Թոմաս Կոլերը, Artviko-ից Յարոսլավ Գրեշլիովը, ԵՊՀ պրոֆեսոր Գրիգոր Վահանյանը, ԻՏՁՄ տնօրեն Կարեն Վարդանյանը և Hayland.am-ի ղեկավար Արտաշետ Մկրտչյանը։
«Armnet 2011» միջոցառման կազմակերպիչներ SP Marketing Solutions, Orange Armenia ընկերությունները և Հայաստանի Ինտերնետ hանրության ՀԿ-ն։

25 Ноябрь 2011 - 09:57 AMT
До последнего дня регистрации сайтов в конкурсе “Armnet Awards 2011” осталось два дня. 27 ноября в 18:00 часов регистрация будет прекращена.
Координатор и организатор мероприятия “Armnet Awards 2011”, представитель компании SPMS Жирайр Терзян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net отметил, что для участия в конкурсе на сайте armnetawards.am уже зарегистрировалось около 400 сайтов.
По словам Жирайра Терзяна, очень много было тех, кто не соответствовал условиям конкурса и они удалялись: “Было много нарушений правил. 28 ноября, когда регистрация будет завершена, члены жюри начнут изучать все сайты”,- сказал он. По его словам, сайты будут рассматриваться по отдельности и обсуждаться.
Для участия сайты должны соответствовать, как минимум, двум условиям из трех: они должны быть рассчитаны на армянский рынок, представлять культуру, историю и задачи Армении, армян, диаспоры и др. И третье условие – быть полностью разработанными компаниями, зарегистрированными в Армении.
“Armnet Awards 2011” пройдет в рамках мероприятий 3-го “Armnet”. Цель “Armnet” – развитие и поддержка армянской веб-среды. Конкурс “Armnet Awards 2011” будет состоять из 8 номинаций: дизайн и комфорт, новаторство года, техническое исполнение, лучшее содержание, прогресс года, Гран-при, приз, учрежденный Orange за лучшее мобайл-решение и народный выбор.
Во всех номинациях жюри, состоящее из 12 человек, выберет лучшие проекты, только в номинации “народный выбор” лучший участник будет выбран путем SMS-голосования на короткий номер 10-41 с отметкой номера сайта участника.
В составе жюри – Владимир Исаев из “Opera Software”, Станислав Видяев из Google, Дмитрий Даниленко из компании “Begun”, Вардан Папикян из “НеоМедиа”, дизайнер Ара Асланян, основатель APMA Альберт Погосян, специалист по информационной безопасности Самвел Мартиросян, Томас Колер из France Telecom, Ярослав Грешилов из Artviko, профессор ЕГУ Григор Ваганян, директор Союза предприятий ИТ Карен Варданян и руководитель Hayland.am Арташес Мкртчян.