«ԱրմենՏել»-ի մամլո ծառայությունից տեղեկացնում են, որ ընկերությունը «Beeline պայծառ դպրոց» ծրագրի շրջանակում Հայաստանի մարզային 8 դպրոցներին համակարգչային տեխնիկա է տրամադրել, իսկ նրանցից 6-ին` նաև համակարգչային դասասենյակների նորոգման միջոցներ: Բարեգործական ծրագիրն իրականացվում է 2011թ-ի հունիսին ՀՀ Կրթության և գիտության նախարար Ա. Աշոտյանի և «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Ի. Կլիմկոյի միջև ստորագրած համագործակցության հուշագրի շրջանակում:
«ԱրմենՏել» ընկերության սոցիալական ծրագրերի հիմնական ուղությունն է` աջակցությունը մեր երկրի կրթական ոլորտին: Առավել մեծ ուշադրություն ենք դարձնում Հայաստանի մարզային դպրոցներում կրթական մակարդակի բարձրացմանը, որտեղ մեր օգնությունը հատկապես պահանջված է», – նշել է «ԱրմենՏել» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Beeline պայծառ դպրոց» նախագծի նպատակն է Հայաստանի հանրակրթական դպրոցների աջակցությունը` շենքային պայմանների բարելավման, բարձրակարգ Ինտերնետ-հասանելիության ապահովման, համակարգիչային դասարաններով և անհրաժեշտ տեխնիկայով հագեցնելու միջոցով:
«Beeline պայծառ դպրոց» նախագծի առաջին փուլի շրջանակում «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությունը կստանան Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Կոտայքի, Լոռու և Շիրակի 8 հանրակրթական դպրոց:

25 Ноябрь 2011 - 14:04 AMT
Компания «АрменТел» в рамках проекта «Яркая школа Beeline» передала восьми региональным школам Армении компьютерную технику и помогла отремонтировать компьютерные классы в шести из них. Благотворительная программа реализована в рамках меморандума о сотрудничестве, подписанного в июне 2011 года Министром науки и образования РА Арменом Ашотяном и Генеральным директором компании «АрменТел» Игорем Климко.
«Традиционно основным вектором социальных проектов компании «АрменТел» является содействие образовательной сфере нашей страны. Более пристальное внимание мы уделяем повышению образовательного уровня в региональных школах Армении, где наша помощь наиболее востребована. Мне очень приятно, что благодаря нашему проекту «Яркая школа Beeline» новые технологии, обширные знания и возможности станут еще доступнее для армянских школьников, откроют им новые перспективы обучения и развития», – отметил Генеральный директор компании «АрменТел» Игорь Климко.
Целью проекта «Яркая школа Beeline» является содействие общеобразовательным школам Армении, как в вопросе благоустройства учебных помещений, так и в оснащении школ высококачественным доступом в Интернет, компьютерными классами и необходимой техникой.
Первыми помощь компании «АрменТел» в рамках проекта «Яркая школа Beeline» получили восемь региональных общеобразовательных школ в Арагацотне, Арарате, Армавире, Гегаркунике, Котайке, Лори и Шираке.