Էնդրյու Նիկոլայի «Ժամանակը» ֆիլմի պրեմիերան Հայաստանում հետաձգվել է մեկ շաբաթով: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել «Մոսկվա» կինոթատրոնում: Ինչպես հայտնել է կինոթատրոնի աշխատակիցը, ֆիլմի պրեմիերան կարող է կայանալ մեկ շաբաթից: Ի սկզբանե գիտաֆանտաստիկ թրիլերի պրեմիերան պետք է կայանար նոյեմբերի 18-ին: ԱՄՆ-ում ֆիլմի պրեմիերան տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 28-ին:
Ըստ սյուժեի, 21-րդ դարի վերջում ԴՆԹ-ի մակարդակով կառավարվող մարդկային օրգանիզմը հնարավորություն է ստացել զարգանալ մինչև 25 տարեկան և հետո չծերանալ: Սակայան, կյանքի ամեն հաջորդ տարվա ավարտին այն վիրահատության միջոցով չերկարացնելու դեպքում մահն անխուսափելի է: Ոսկին ու ադամանդներն արժեզրկվել են, ամեն ինչի համար ապագայի մարդիկ վճարում են վայրկյաններով, ժամերով ու տարիներով:
Ուիլլ Սալասը (Ջասթին Թիմբերլեյք) ծանր աշխատանքով ձգտում է երկարացնել մոր կյանքը, սակայն, մի անգամ նա հանդիպում է 105-ամյա Հենրի Գամիլթոնի (Մեթյու Բոմեր) հետ, որը հոգնած լինելով կյանքից, նրան 100 տարվա կայնք է նվիրում ու մահանում: Նորությունն այն մասին, որ Ուիլլը «հարստացել է» մի ամբողջ դարով, անմիջապես տարածվում է և ոչ ոք չի հավատում, որ այդ հարստությունը նա «ձրի» է ստացել: Ուիլլին մեղադրում են սպանության մեջ: Ամենազոր ոստիկանական կազմակերպությունը՝ «ժամանակի պահապանները» անխնա որս են սկսում «հանցագործին» բռնելու համար և Սալասը ստիպված է վճռական գործողությունների դիմել համակարգին դիմակայելու և հասարակությունը փոխելու միջոցով:

Премьера научно-фантастического триллера “Время” (англ. In Time) Эндрю Никкола в Армении затягивается. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net кинотеатре «Москва». Как сообщил сотрудник кинотеатра, премьера фильма может состояться через неделю. Изначально премьера научно-фантастического триллера была намечена на 18 ноября. Следует отметить, что премьера фильма в США состоялась 28 октября.
Сюжет фильма: В конце XXI века, программируемый на уровне ДНК человеческий организм получил возможность развиваться до 25 лет и после этого не стареть. Правда в бочку меда, как всегда попала ложка дегтя. Если по истечении каждого года жизни, не продлевать ее путем операции – смерть неминуема. Золото и алмазы обесценены, за все люди будущего расплачиваются секундами, часами и годами своей жизни.
Простой парень из трущоб, Уилл Салас (Джастин Тимберлейк), зарабатывает тяжелым трудом, чтобы продлить жизнь своей матери, но однажды случай сводит со 105-летним Генри Гамильтоном (Мэттью Бомер), который устав от жизни дарит ему 100 лет жизни, а сам погибает. Новость о том, что Уилл «разбогател» на целый век, быстро облетела округу, разумеется, никто не поверил в то, что столетие было получено «даром», и Уилла обвиняют в убийстве. Всемогущая полицейская организация «хранителей времени» начинает безжалостную охоту на «преступника», и Уилл Салас вынужден приступить к решительным действиям в попытке противостоять системе и изменить общество…