Ուկրաինայի ֆուտբոլի առաջնության 18-րդ տուրում Դոնեցկի «Մետալուրգը» հանդիպել է «Վորսկլայի» հետ: Այդ խաղում թիմերը միասին 9 գոլ են խփել, որոնցից 6-ը իրացրել է «Մետալուրգը»: Դոնեցկի թիմի կազմում կրկնակի գոլի հեղինակ է դարձել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելին: «Մետալուրգը» հաղթել է 6:3 հաշվով և մրցաշարային աղյուսակում 26 միավորով բարձրացել է 6-րդ տեղը:
«Մետալուրգի» գլխավոր մարզիչ Վլադիմիր Պյատենկոն նշել է, որ առաջին խաղակեսը հավասար ընթացք ունեցավ, թեև նրանք հաղթեցին 3:2 հաշվով: «Երկրորդ խաղակեսում մեր բախտը բերեց, որ հաջողվեց երկու արագ գոլ խփել: Մրցակիցը սկսեց բացվել և տարածություն առաջացավ: Մեր արագաշարժ ֆուտբոլիստները հմտորեն օգտվեցին իրենց հնարավորություններից, գոլային պահերի իրացումը ուրախացրեց: 7 հարվածից 6-ը մենք իրացրեցինք»,-մեջբերում է մարզչի խոսքերը ակումբի պաշտոնական կայքը:
Մինչ 2011թ. ավարտը «Մետալուրգը» ևս 2 խաղ կանցկացնի և գլխավոր մարզիչը գտնում է, որ նրանք վատ չեն պատրաստված: «Աստված տա, որ վերջին երկու խաղերի ժամանակ մենք լավ մարզավիճակում լինենք»:
Դեկտեմբերի 5-ին Դոնեցկի թիմի մրցակիցը կլինի Կիևի «Դինամոն», որը 43 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը:

В 18 туре чемпионата Украины по футболу донецкий “Металлург” встретился с “Ворсклой”. В этом матче команды вместе забили 9 голов, 6 из которых реализовал “Металлург”. В составе донецкой команды автором дубля стал полузащитник сборной Армении Маркос Пизелли. “Металлург” победил со счетом 6:3 и на турнирной таблице с 26 очками поднялся на 6 место.
Главный тренер “Металлурга” Владимир Пятенко отметил, что первый тайм был равным, хотя они выиграли со счетом 3:2. “Во втором тайме нам повезло, что удалось забить два быстрых гола. Соперник начал раскрываться и у нас появилось пространство. Наши быстрые футболисты своими возможностями умело воспользовались. Реализация голевых моментов порадовала. Из 7-ми ударов в створ ворот мы забили 6 мячей”,- слова наставника передает официальный сайт клуба.
До завершения 2011 года “Металлург” проведет еще 2 матча, и главный тренер считает, что они готовы неплохо: “Дай Бог, чтобы к двум последним играм мы подошли в самом хорошем состоянии”.
В следующем матче 5 декабря соперником донецкой команды будет киевское “Динамо”, которое с 43 очками возглавляет турнирную таблицу.